Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Düşyeri Avanos Projesi tarafından “10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Düşyeri Avanos Projesi tarafından “10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Avanos Kaymakamlığı, Avanos İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Düşyeri Avanos Projesi tarafından “10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüş etkinliği düzenlendi.

10 Mayıs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı artırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “Sağlık İçin Hareket Et Günü” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamında Avanos Kaymakamlığı, Avanos İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Düşyeri Avanos Projesi tarafından “10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü” yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER ve eşi Düşyeri Avanos Proje Koordinatörü Gülcihan ÖNER hanımefendi, Kaymakam Refiki Zeliha UZ, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, öğrenciler, öğretmenler, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş personelleri ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.

Avanos İlçe Devlet Hastanesi önünden başlayan etkinlik, Taşköprü ve sallanan köprü güzergâhında devam edip, Atatürk Spor Salonu önünde son buldu.

Etkinlikte günün önemine değinen Kaymakam Olgun ÖNER, organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ