Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

CNN International’da Kapadokya Belgeseli Yayınlandı

CNN International’da Kapadokya Belgeseli Yayınlandı

Türk turizm sektörü pandemi sonrası normalleşme beklentileriyle yaz ayları için hazırlıklarını sürdürürken CNN International, Kapadokya ile ilgili önemli bir çalışmaya imza attı. Dünyanın en çok izlenen seyahat programlarından biri olan Quest’s World of Wonder’da Kapadokya bölümü yayınlandı.

 

İSTANBUL, 25 Şubat 2020 / B2PRESS – Ünlü gazeteci Richard Quest tarafından sunulan, dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle takip edilen Quest’s World of Wonder programı son bölümünde Kapadokya’yı işledi. Doğal güzellikleriyle büyük ilgi uyandıran Kapadokya’nın tarihi, kültürel ve gastronomi zenginliği izleyicilere aktarıldı.

 

Kapadokya ile özdeşleşen balon turuyla başlayan program Kapadokya’nın önemli turizmcilerinden Ömer Tosun’un rehberlik ettiği Derinkuyu Yeraltı Şehri gezisiyle devam etti. Museum Hotel’de Kapadokya’nın etkileyici manzarası izleyiciye aktarılırken müze konsepti, mağara ve taş odalarından Richard Quest, övgüyle bahsetti.

 

Programın devamında Kapadokya’ya özgü motiflerle çömlek yapmak için kolları sıvayan Richard Quest Karanlık Kilise’nin ihtişamı karşısında şaşkınlığını dile getirdi. Program Kapadokya’ya özgü halı ve kilimlerin tanıtımıyla sona erdi.

 

“Kapadokya’nın tanıtımına katkı sağlayacak”

İlk olarak 20 Şubat’ta yayınlanan programın 27-28 Şubat ve 1 Mart’ta CNN International’da tekrar yayınlanacağını belirten Museum Hotel’in kurucusu Ömer Tosun, “Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’e bu önemli yayında yer verilmesi bizi son derece mutlu etti. Richard Quest ve ekibinin otelimizde konakladığı 5 gün boyunca da Kapadokya’nın en iyi şekilde tanıtılması ve Türk misafirliğinin gösterilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Uluslararası alanda büyük ilgi gören programın, Kapadokya’ya önemli bir tanıtım katkısı sağlamasını bekliyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ