Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOSLULARDAN HEMŞERİLERİ FİLİZ KILIÇ’A TAM DESTEK

AVANOSLULARDAN HEMŞERİLERİ FİLİZ KILIÇ’A TAM DESTEK

Nevşehir’in en büyük ilçelerinden olan Avanos Türk siyasi tarihinde hiç bir zaman hak ettiği gibi temsil edilememiştir. Her nedense Avanos’tan yetişen siyasetçiler, partileri tarafından seçilebilecekleri yerlere konulmamışlardır. Bu sebeple de Nevşehir’in en büyük ilçelerinden biri olmasına rağmen Avanoslular kendi ilçelerinden birini değil de Merkez yada Ürgüp, Kozaklı, Acıgöl gibi başka ilçelerin adaylarını desteklemek mecburiyetinde bırakılmıştır. Sadece bir dönem Avanos’un içinde doğup büyüyen ve yetişen Tahir Taşer, Cumhuriyetçi Millet Partisi’nden 02.05.1954 – 01.11.1957 tarihleri arasında 10. Dönem Kırşehir Milletvekili seçilerek seçilmiştir. Avanos o zamandan bu zamana yaklaşık 70 yıldır milletvekili çıkaramamış, Avanoslunun bağrından çıkaracağı bir milletvekili hasreti dinmemiştir.

Değerli Avanoslular bu seçim döneminde elimize önemli bir fırsat geçti. Avanos’un milletvekili özlemi bu seçimde dinsin. Avanos’ta doğup büyüyen, ailesi ve kendisi Avanos’ta yaşayan bir hemşerimiz MHP listelerinden birinci sıradan aday oldu. Aday listelerinde seçilebilecek bir yerde. Prof. Dr. Filiz Kılıç. Üniversitemizin kurucu rektörlüğünü yapmış, tecrübeli ve liyakatli birisi.

Avanoslular bu seçimde siyasal tercihlerini bir kenara bırakarak iyi günde, kötü günde Ankara’da kapısını 24 saat çalabilecekleri bir hemşerimiz olsun, Avanos’un problemleri çözülsün ve talepleri birinci elden takip edilsin diye hemşerimiz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a destek veriyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ