Avanos Noterliği Sahtecilik Örgütünden 11 şüpheli Hakim Karşısına Çıkarıldı

Avanos Noterliği Sahtecilik Örgütünden  11 şüpheli Hakim Karşısına Çıkarıldı

Avanos Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Nevşehir Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, ilk tescilde araç bilgilerinin projesine aykırı girilmesi teknik değişiklik, cins değişikliği, tadilat işlemlerinde usulsüzlükler yapıldığı bilgileri üzerine başlatılmıştı.

Avanos Noter Vekili ve aracılara yönelik 2 aylık teknik ve fiziki takip neticesinde 15 bin işlemin rüşvet karşılığında usulsüz yapıldığı belirlenirken, bu süreçte 147 milyon TL kamu zararına neden olunduğu, 406 milyon TL haksız çıkar sağlandığı ve 225 milyon TL rüşvet alındığı tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basılmış ve 76 ilde eş zamanlı operasyonlarla 235 şüpheli yakalanmıştı.

Gözaltına alınarak ifadeleri alınan 216 şüpheli daha sonra serbest bırakılırken Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında sorgulamaları tamamlanan 11 şüpheli suç işlemek amacıyla örgüt kurma, rüşvet almak ve vermek, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve haksız mal edinme suçlarından Avanos Adliyesine sevk edildi.

Gözaltındaki 8 şüphelinin daha Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından aynı gerekçelerle Avanos Adliyesine sevk edilmeleri bekleniyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ