Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos MYO 1. Sınıf Öğrencilerine Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Gezdirildi

Avanos MYO 1. Sınıf Öğrencilerine Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Gezdirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu (MYO) 1. sınıf öğrencilerine Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi’nin tanıtıldığı oryantasyon programı düzenlendi.

El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Feyyaz Ataç’ın rehberliğinde düzenlenen oryantasyon programında El Sanatları Bölümü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı ile Mimarlık Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon Programı 1. sınıf öğrencilerine, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi gezdirildi. Merkez içinde bulunan Sanat Koleksiyonu ve Galerisi’ni ziyaret eden öğrencilere, Damat İbrahim Paşa Salonu’nda üniversitenin öğrencilere sağladığı olanaklarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Ardından öğrenciler Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’ni gezdi. Kütüphanenin Konferans Salonu’nda öğrencilere, kütüphane ve kullanımı hakkında genel bilgiler verildi. Basılı ve elektronik kaynaklara erişim, web sayfası ve otomasyon sisteminin kullanımı konuları hakkında bilgilendirilen öğrencilere, bilgi kaynaklarını etkin olarak kullanmalarını sağlamak amacıyla gereksinim duydukları bilgiye en hızlı ve en doğru biçimde nasıl erişebilecekleri anlatıldı.

Ardından kütüphanenin fiziksel alanlarını gezen öğrencilere, Engelsiz Kütüphane Birimi, Hacı Bektaş-ı Veli İhtisas Kütüphanesi, Kapadokya İhtisas Kütüphanesi, 7/24 Okuma Salonu ve kütüphanenin diğer bölümleri tanıtıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ