Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS MÜFTÜLÜĞÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN BÜTÜN HALKIMIZI DUAYA DAVET EDİYOR

AVANOS MÜFTÜLÜĞÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN BÜTÜN HALKIMIZI DUAYA DAVET EDİYOR

mehmet fidanAvanos İlçe  Müftülüğü 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Demokrasi Şehitlerimiz  için  Merkez Camiindeki proğrama bütün halkımızı davet edyor.

Avanos İlçe Müftüsü Mehmet FİDAN konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Demokrasi Şehitlerimiz  için  Merkez Camiinde Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece   saat 03. 00 te  Avanos’ta görevli bütün hocalarımızında katılımıyla Cemaatle Tesbih Namazı,  Teheccüd Namazı ve Sabah Namazı eda edildikten sonra Kura’nı Kerim Tilaveti ve 15 Temmuz Şehitlerimiz için dua edilecek. Düzenlediğimiz bu proğrama bütün halkımızı katılımını bekliyoruz dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mustafa Şibik dedi ki:

    Askerlik:Vatanın birliği ve beraberliği ,korunması için göreve talip olmaktır.Bu kutsal görevi başarı ile yürütürken,”Ast ve Üst”bilincini iyi kavramak gerekiyor.Bir üsten alınan emiri bir başka üst bozamaz.Üste riayette kusur edilemez.Bütün bunları bir araya toplayan küçük bir kitapcık da mevcuttur.Buna İç Hizmet Kanunu deniliyor.Verilen emirler:alanı ölümede sürüklese bile ,itiraz edilemez.Mustafa Kemal Atatürk1. Dünya Savaşı-Çanakkale Cephesinde-25 Nisan 1915 tarihinde Askerlerine”Ben size taaruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” Sözü ile ast ve Üst anlamını pekiştirmiştir.Şaibeli 15 Temmuz’u zamanı gelince gerçekleri ile öğreneceğiz.Bundan hiç bir kimsenin şüphesi olmasın.Sadece ,üstlerinden aldıkları emirlere riayet ettikleri için,kafaları hungarca yobazlar tarafından kesilen ana kuzularının günahları ne idi?Bunların vebalini kimler yükleneceklerdir?Zaman gelince bu siyasi oyunculardan kanunlar nezdinde hesap sorulmayacakmıdır?
    Bir Askerin düğmesine bile zarar verenin,alacağı ceza ölcülemezken,görev başında kafasının kesilmesini,tahalyül bile edemiyorum.
    Yakın bir zamanda adaletin her masum için gerçekleşeceği umudunu taşıyorum.Masumlar için dua ediyorum.

    +

BİR YORUM YAZ