Avanos Merkez Camiinde Camii Cemaatine süt dağıtıldı

Avanos Merkez Camiinde Camii Cemaatine  süt dağıtıldı

süt

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Beraat Kandili dolayısıyla Avanos Merkez Camiinde Camii Cemaatine  süt dağıtıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı Proje kapsamında Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Beraat Kandili dolayısıyla Avanos Merkez Camiinde Camii Cemaatine  süt dağıtıldı.

Avanos Merkez Camii’nde yapılan süt ikramına Camii Cemaati ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programa, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, İl Müdür Yardımcıları Gürol ÇETİN ve Necmettin SAPMAZ, Avanos ilçe Tarım müdürü Bülent ÇİFTCİ, kurum çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müdürü Okan YILMAZ, Nahl suresinin 66. ayetinde “ Gerçekten size sağmal hayvanlarda da bir ibret vardır. Biz, size onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından, lezzetli ve içenlerin boğazlarından kolayca kayıp giden halis bir süt içiriyoruz” mealini hatırlattı.YILMAZ,  dengeli bir beslenme, sağlıklı bir yaşam ve nesil için toplumda ve özellikle çocuklarda süt içme alışkanlığının artırılması ve özendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ