Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos KOP Düşyeri Hayal Kütüphanesi Açıldı

Avanos KOP Düşyeri Hayal Kütüphanesi Açıldı

Nevşehir Valisi  İnci SEZER BECEL, KOP Başkan Vekili Murat KARAKOYUNLU ve protokol üyeleri Konya OVASI Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca desteklenen  Avanos KOP Düşyeri Hayal Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünü üstlendiği ‘Avanos KOP Hayal Kütüphanesi’ projesi ile çocuk ve gençlerde okuma kültürünü geliştirmek, tarihin ve tarih bilincini kazandırmak, teknik ve teorik bilgilerin en iyi şekilde öğretilerek kaliteli içeriklerin ortaya çıkmasını sağlamak, yazma becerilerini ve hayal gücünü geliştirmek, okuma kültürüne olan ilgilerini arttırmak için KOP Yazarlık, Edebiyat ve Tarih alanı ile kendini ifade etme yeteneklerini ortaya çıkarmak adına problem çözme, iletişim-sosyal ve liderlik becerilerini geliştirmek, sanatsal gelişimini desteklemek için KOP Sanat, Tiyatro, Resim ve Müzik alanları oluşturuldu. Diğer yandan bilimin temel kavramlarını gözlem, inceleme sorgulama yöntemleriyle ve deneysel faaliyetlerle bilimsel süreci tanımaları, hayal gücünü geliştirerek doğa ve çevre etkisi ile motor becerilerinin güçlendirilmesi ve robotik-kodlama alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri; teknolojik etkinlikleri yapabilecekleri KOP Bilim ve Teknoloji alanı kurulumu sağlandı.

 

açılışta Vali İnci SEZER BECEL, Nevşehir Milletvekili  Mustafa AÇIKGÖZ, KOP Başkan Vekili  Murat KARAKOYUNLU ve Avanos İlçe Kaymakamı  Olgun ÖNER’in konuşmalarına yer verildi. Minik öğrenciler in piyano eşliğinde şarkı söylemesi ilgiyle izlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ