Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos 100. Yıl İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Avanos Belediyesini Ziyaret Ettiler

Avanos 100. Yıl İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Avanos Belediyesini Ziyaret Ettiler

yerel

Avanos 100. Yıl İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri Adem Çıngır’ın gözetiminde yerel yönetim dersine ilişkin olarak Avanos Belediyesini ziyaret ettiler.

Avanos Belediyesi Yazı İşleri Müdürümüz Kadir Haklı tarafından karşılanan küçük misafirler, Belediyemizin birim ve servislerini gezerek belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Belediyeler her yaştan vatandaş için hizmet üreten kurumlar olduğundan öğrencilerin küçük yaşta yerel idarelerin çalışma işleyişi hakkında bilgi edinmeleri ile birlikte sahada ve çalışma alanında görsel incelemede bulunmalarının önemine değinildi.

Birimleri ziyaret eden öğrencileri Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce Başkanlık Makamında ağırlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Çocuklara Belediyenin çalışmaları ve görevleri hakkında açıklamalarda bulundu. Öğrenciler merak ettikleri soruları birim müdürlerine ve Belediye Başkanımız İsmet İnce’ye sorarak bilgiler aldı.

Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Ergün’ çocuklara zabıtanın görevleri ve ne tür çalışmalar yaptıklarını sordu. Çocukların belediye ve alt birimlerinin yürütmekte oldukları görev ve sorumluluklarına ilişkin sahip oldukları bilgiler kurum içerisinde takdir topladı.

IMG_7038 IMG_7048 IMG_7051 IMG_7055 IMG_7059 IMG_7061 IMG_7064 IMG_7067

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ