Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ek ders ücreti karşılığında Anayasal haklardan yararlanıyorlarmı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ek ders ücreti karşılığında Anayasal haklardan yararlanıyorlarmı

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk SARIASLAN ;Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ek ders ücreti karşılığında sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog, hemşire, fizyoterapist, öğretmen gibi meslek gruplarından personel Anayasal haklardan Faydalanması ile ilgili soru önergesi verdi

 

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk SARIASLAN Önergesinde ;

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ek ders ücreti karşılığında sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog, hemşire, fizyoterapist, öğretmen gibi meslek gruplarından personel istihdam edilmektedir. Bu grupta çalışan personeller, kadrolu meslek elemanlarıyla birlikte asıl işleri yapmakla birlikte aynı belgeleri imzalama yetkisine sahiptir.

Bahse konu personelin maaşı, aynı yetki ve sorumluluğa sahip olduğu kadrolu iş arkadaşlarının aldığı maaşın yaklaşık üçte biri civarındadır. Bu maaşın zaman zaman asgari ücretin bile altına düştüğü belirtilmektedir. Bu personelin tam zamanlı çalışmasına rağmen izin hakkının bulunmadığı, işsizlik sigortası ve kıdem tazminatı gibi Anayasal haklardan yararlanamadığı bilinmektedir.

Bu bağlamda;

1) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ek ders karşılığı çalışan kaç personel bulunmaktadır? Ek ders karşılığı personellere ne kadar ücret ödenmektedir?

2) Ek ders karşılığı çalışan personelin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik Bakanlığınız tarafından yürütülen bir çalışma var mıdır? Varsa hangi aşamadadır?

3) Ek ders karşılığı çalışan personelin maruz kaldığı haksızlıkların önlenmesi ve hakkaniyete uygun aylık ücret ödenmesi için bir çalışmanız var mıdır? Varsa hangi aşamadadır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Kemal ÇELİK dedi ki:

  Freiburg’dan selam var.

  Sevgili kardeşim Kemal bey, CHP Nevşehir Milletvekili,Av. Faruk Sarıarslan ile ilgili haberinizin,noktalanmadığını gördüm.

  Merakımı af ediniz.Haberiniz sonuçlandımı?

  Ayrıca böyle bir,öneriyi AKP Nevşehir Millet vekilleri neden veremediler ki?

  Dört beş işden yüksek maaş Alan yandaş zat-ı muhteremlerin olduğu bir ülkede,nasıl olurda,yaşam sıtandartlarının altında akedemisyenlerin (aclık sınırının altında) üçret almalarına göz yumarlar?

  Bütün bu çirkinlikleri,soygunları duyunca,görünce insanın cıldırası geliyor.Bizim Möhtülerin Gardiyan Mustafa ağabeyin oğlu;çıkmış Mustafa Arslan ve oğluna nameler dizeliyor.

  Ne kadardüzenbaz,üç kağıtcı.haram zade varsa(Fetullahcı)AKP nin yalakalığını yapıyorlar.Yeğenim de dahil.Geçenlerde Mercedes’in Sindelfingen deki tesislerini izledik.Verdikleri (Vorsteuer)Kesinleşmemiş vergi yatırmı 35 Milyar Euro.Audi,BMW,FORD,BOSCH ve Opel ….Türkiyenin gelirinde kat kat fazladır.İnsan olan yaratık utanır.

  Bu bağlamda Sevgi dolu selamlar.

BİR YORUM YAZ