Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

1. Kapadokya Tarım ve Gıda Fuarı Açıldı

1. Kapadokya Tarım ve Gıda Fuarı Açıldı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir ve il protokol üyeleri ile birlikte 1. Kapadokya Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarının açılışını gerçekleştirdi.

Nevşehir Modern Sebze Pazarı ve alt katında toplamda 7500 metrekarelik bir alanda 110 firmanın katıldığı fuar alanı içerisinde 80 stant ziyaretçilere kapılarını açtı.

Vali Becel, İlimizin önemli bir turizm merkezi olmasının yanı sıra tarım, gıda ve hayvancılık alanında da söz sahibi olduğunu belirterek, ilki gerçekleştirilen fuarının hayırlara vesile olmasını temenni etti

Nevşehir başta olmak üzere çeşitli illerden 100 tarım ve gıda firmasının standlarını gezen Vali Becel, stant görevlilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ’da tarım ürünleri ve son teknolojik yöntemlerle geliştirilen tarım araç ve gereçlerin çiftçiler tarafından görülmesi anlamında da önem kazanan fuara gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu dile getirdi ve fuara katkı sağlayan tüm ilgililere teşekkür etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ da  her zaman büyüyen ve gelişen Nevşehir’de tarım ve hayvancılıkla birlikte teknolojinin de gelişme süreci içerisinde olduğunu ifade etti. Savran, bu kapsamdaki çalışmalara katkı sağlayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ve tüm çalışmalarda büyük yardımlarını gördükleri Vali İnci Sezer Becel’e teşekkür etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ