YUKARI MAHALLE MUHTARI OSMAN YETİŞEN TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI

YUKARI MAHALLE MUHTARI OSMAN YETİŞEN TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI

OSMAN YETİŞEN

Heyetim ile birlikte Hakkımızda hayırlısı diye çıktığımız muhtar adaylığımız seçiminde başta oyları ile bizleri destekleyen mahallemin sakinleri olmak üzere iyi dileklerini ve desteklerini her zaman belirten kıymetli dostlarımıza çok teşekkür ederim.
Bu vesile verdiğiniz vazifenin yetki ve sorumluluğunun bilinci ile görevime devam edeceğim saygılarımla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mustafa Şibik dedi ki:

  Avanos’umuz da yaşadığım çocukluk ve gençlik süresinde bir muhtar tanırdım:Merhum Ahmet İlleez”Kavuncu”derlerdi.Hani Kayseri’nin çalışkan Belediye Başkanı Osman Kavuncu dan esinlenip.O zamanlar Ahmet amcanın boğazdaki ip iplik,boya dükkanına gidip dileğimizi ifade etmemiz yeterli idi.Mühürü bastırıp, para basmanıza ihtiyac yoktu..Herkez bir birini yakından tanır,halini vaktini iyi bilirdi.Merhum Kavuncu Ahmet İlleez amca”Babaannene selam söylemeyi unutma haaa” diye sıkı sıkya tembih de ederdi.
  Ahmet amcadan sonra kaç Yukarı Mahalle Muhtarı değişti bilmem ama,Muhtarların görevlerini yetkilerini bir türlü kavramakta zorluk çekenler arasındayım.
  Öncelikle bizim 154cü sokağın konumu,durumu içler acısıdır.Girişi çıkışı belli değildir.Bahçe duvarına çakılan bir levha vardır.Girişi Mustafa Aslan tarafından Avanos Belediyesinden mi?yoksa Tapudan mı ?
  Satın alınmış?Adam istediğine yol veriyor,istemediğine”Bir geçte sonucunun ne olacağını düşün?” diye tehdit ediyor.Arkalarını Yirmi yıldır İktidar partisine dayamışlar.İstedikleri amiri sürgüne bile gönderiyorlarmış?Bu nasıl bir yönetimdir ki;vatandaşının birbirini boğazlamasını teşvik ediyor.
  İnsan hangi devirde yaşadığına,inanın şüphe ile bakıyor.Taş Devri mi? Cahiliye Devrimi mi diye?
  Alman Sosyal Siğortalardan aldığım yurt dışı tedavi belgesi ile Avanos daki görevli bürodan tastik ettirip,kayıt numarası almıştım.Avanos Sağlık merkezine muayene olmak için müracaat ettim.Sisteme giremedim.Üst kat dedikleri görevli doktora müracaat ettim.Alt katta bir aile doktoruna kayıt yaptır dediler.Alt kat ile ,üst kat arasında mekik dokuttular.”Sisteme girdik.Yalnız mesai saatimiz sona erdi.Pazartesi geliniz”dediler.Onlar için ,sizin zamanınızın kıymeti yoktur.Sabrınızı deniyorlar.Herhalde.
  Pazartesi yine gittiğim de ise sistemden çıkarıldığımızı asık bir suratla yüzüme vurdular.
  Nevşehir Devlet Hastahanesi’nde aynısını yaşadım.Hastahane de çalışanlardan bir kibar bey”Hemşehrim.400 TL. verdiğizde Kapadokya Hastahanesi’nde bütün muayeneleriniz tıkır,tıkır gerçekleşir.Buralar da kapı kapı dilenci gibi dolaşmanıza luzum yoktur.”diye akıl vemişti..
  Bende tavsiyesine uyup,muayenelerimi oldum.
  Bütün umudumuz;bu siyasi ve sosyal düzenin sona erip,huzurlu barış içerisinde bir hayat sürebilecek,her şeyin tıkır tıkır işlediği bir Atatürk Türkiyesi özlemine kavuşmaktır.Bunu hem kendimiz için,hemde bizlerin varisleri içindir.
  Güney Almanya’nın Freiburg’dan:Sevgi dolu selamlarımızla esenlikler dileriz.

BİR YORUM YAZ