Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

URGENÇ ; MEMURUN EKONOMİK KAYIPLARI GİDERİLMELİ EK ZAM VERİLMELİDİR.

URGENÇ ; MEMURUN EKONOMİK KAYIPLARI GİDERİLMELİ EK ZAM VERİLMELİDİR.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, salgın döneminin ortaya çıkardığı sıra dışı ekonomik durum nedeniyle memur ve emeklilere yönelik ek zam talep etti.

Devlet’in diğer kesimlere yaptığı gibi, son bir yılda alım güçleri ciddi oranda erimiş olan memur ve emeklilerimize de ekonomik tedbirler geliştirmesi ve ek zam yapması gerektiğinin altını çizen Tes. Nevşehir Şube başkanı Urgenç, Hükümet’in bir an önce kamu çalışanlarını rahatlatacak kararları hayata geçirmesi gerektiğini söyledi. Urgenç; açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, salgın döneminde değişik kesimlere yönelik alınan ekonomik tedbir ve destek kararlarını açıkladı.

Buna göre Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli kredilerin 30 Haziran’a kadar 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecek.

2021 Bütçesi TBMM’ye geldiği andan itibaren Hükümete çağrıda bulunuyoruz: Her ne kadar 2021 yılı ücret artışları 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile belirlenmiş olsa da salgın döneminin ortaya çıkardığı sıra dışı ekonomik durumdan kamu çalışanları da çok olumsuz etkilenmiştir. Dolayısıyla devletimiz, diğer kesimlere yaptığı gibi, son bir yılda alım güçleri ciddi oranda erimiş olan memur ve emeklilerimize de ekonomik tedbirler geliştirmeli ve ek zam yapmalıdır.

Hükümet, bu haklı ve makul talebi karşılıksız bırakmamalı ve bir an önce kamu çalışanlarını rahatlatacak kararları alarak hayata geçirilmelidir. Memurun ekonomik kayıpları giderilmeli, ek zam yapılmalıdır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ