Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR ŞUBESİ; YENİ YAPILAN OKUL İNŞAATLARINI İNCELEDİ.

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR ŞUBESİ; YENİ YAPILAN OKUL İNŞAATLARINI İNCELEDİ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube İdari İşler Başkan Yardımcısı Memiş Bülbül ve Eğitim ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin İyilikli Nevşehir’de inşaatı devam eden okul binalarını yerinde incelediler.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube sosyal medya hesabı tesnevsehir’den yapılan açıklamada; Şube başkan yardımcılarımız Memiş Bülbül ve Hasan Hüseyin İyilikli Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ve Jakem bölgesinde inşaatı devam eden 3 adet lise (Güzel Sanatlar Lisesi, Kapadokya Lisesi ve Meslek Lisesi) binasını ve yurtlarını incelediler. Okullarımız Eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Çocuklarımızın daha modern binalarda eğitim göreceği okullarımız ilimiz eğitimini de rahatlatacaktır.” İfadeleri kullanıldı.

Başkan yardımcısı Memiş Bülbül; bir yıl gibi kısa süre içerisinde okul binalarımızın nerdeyse bitme noktasına geldiğini en kısa zamanda eğitim ve öğretime başlayacak seviyeye geldiğini gördük. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Nevşehir eğitimini rahatlatacak bu okul binalarının modern tekniklerle ve yurtlarıyla birlikte yapılması okullaşma oranlarımızda ciddi artışa neden olacağı gibi bir üst öğrenime hazırlık noktasında da öğrencilerimize fayda sağlayacaktır. Buradan yetkililere çağrımdır. Eras bölgesinde ki ciddi nüfus artışı dolayısıyla Eras bölgemizde de ilkokul, ortaokul, lise binalarımıza ihtiyacımız vardır. Ayrıca Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni bir binaya ihtiyacı vardır. Öğretmen evinin Valiliğe devri ile birlikte bahçesine valilik hizmet binası ya da sosyal tesisi yapılacak olması bahçenin okul bahçesi olarak kullanılamayacak olmasından dolayı Cumhuriyet İlkokulu binasının hem ömrünü tamamlamış olması, okul fiziki şartlarını taşımaması hem de bahçenin okul için kullanılamayacak olmasından dolayı yeni bir Cumhuriyet ilkokulu binasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Aynı şekilde Fen Lisesi için de hem fiziki şartları açısından hem de bulunduğu yer ve konum açısından yeni bir okul binasına ihtiyacımız vardır. Yapılan imar, yenileme çalışmaları ve yapılan yeni okul binaları gösteriyor ki devletimizin gücü büyüktür. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ