Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Tarık Kesekçi Nevşehir’de gözyaşları içinde toprağa verildi

Tarık Kesekçi Nevşehir’de gözyaşları içinde toprağa verildi

Bursa’da geçirdiği trafik kazası sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden BAYKAR grubunun İHA ve SİHA’ların yapımında performans ve analiz takım lideri Tarık Kesekçi(26),  doğum yeri olan Nevşehir’de ailesi ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreni ile  toprağa verildi.

Genç yaşta hayatını kaybeder Tarık Kesekçi için Güzelyurt Mahallesi’ndeki Uzer Camiinde kılınan öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Nevşehir  Müftüsü Ahmet Celalettin Kaya’nın kıldırdığı cenaze namazına, Adalet Bakanı Abdulhamid Gül, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe,  B T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı  Selçuk Bayraktar, ,Tarık Kesekçi’nin ailesi,sevenleriyle ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından konuşan B T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı  Selçuk Bayraktar, kendilerinin yol arkadaşı olan Tarık Kesekçi’nin oldtukça yüksek donanımlı bilginin yanı sıra yüksek donanımlı bir ahlaka da sahip olduğunu belirterek; “ Tarık bizim yol ve dava arkadaşımızdı. Benim öz kardeşim kadar yakın bir insandı. Rahmetli babam için de öyleydi. Babam onu çok severdi. O da babamı çok severdi. Ben kendisini çok severdim, o da bizleri çok severdi. Çok şuurlu, vatanperver, imanlı, gayretli, iyi donanımlı mühendis bir kardeşimizdi. Her zaman ekip arkadaşlarına ve dostlarına en güzel şekilde muamele ederdi. Güler yüzü hiç eksik olmazdı. Bir taraftan mühendislik alanında kendini ülkesine, insanlığa, milletine adamış bir şekilde çalışırken diğer taraftan da iyilik ve sosyal faaliyetlerden geri kalmak istemezdi. Onlara da yetişmeye çalışırdı. Gencecik yaşında mühendislik ekibine liderlik etmeyi başarmış bir kardeşimizdi. Çok yüksek donanımlı bir mühendisti. İnsanlar yüksek donanımlara sahip olabilirler ama Tarık’ı daha özel kılan ondaki yüksek şuur ve tüm mühendis arkadaşlarına örnek olabilecek idealizmdi. Bunun yanında kalbinin temizliği, iyilikseverliği, iyilik peşinde koşması zaten bütün yaşantısı da o şekildeydi. Son yolculuğu da o şekilde oldu. Son haftalarda kendisiyle görüştüğümüzde büyük işler başarmıştı” diye konuştu.

Daha sonra omuzlarda taşınan Tarık Kesekçi’nin cenazesi, Taşlıbel Mezarlığında dualarla toprağa verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ