Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Şevval ayı umre turları 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Şevval ayı umre turları 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre organizasyonu ile Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umreye gitmek üzere kayıtlarını yaptırmak için İl Müftülüğüne ilk gelen ise Serttaş ailesi oldu. Serttaş ailesi, Şevval Ayı Umresi kayıtlarının başlaması nedeniyle İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu’na gelerek, 11 günlük 1.umre turuna kaydını yaptırdı.

Umre turuna ilk kayıt yaptıran umreci adayını tebrik eden Hac ve Umre Bürosu Personeli Dursun Dere, Yaşa Serttaş’a kayıt olduklarına dair formu ve çantalarını hediye etti.

Kutsal topraklara gidecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını belirten Serttaş, “Rabbim bu heyecanı bütün Müslümanlara yaşatsın. Bu tarif edilemez bir heyecan” dedi.

Göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Serttaş ailesi, Hac ve Umre Bürosu çalışanlarına teşekkür etti.

Umre için kutsal topraklara gitmek isteyenlerin program tercihlerine göre fiyatlar 4750 Suudi Arabistan Riyalinden başlıyor. Umreye gitmek isteyenler, 2022 umre organizasyonu kapsamında ilan edilen Şevval ayı umre konaklama türlerinden tercih ettiği türe ve tura ait banka kodu ile anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilât hesabına ücretini peşin olarak yatırdıktan sonra kayıtlarını Nevşehir Müftülüğüne başvurarak yaptırabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ