Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rektör Aktekin 2022 YDS/2’ye Girecek Adaylara Başarılar Diledi

Rektör Aktekin 2022 YDS/2’ye Girecek Adaylara Başarılar Diledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ‘Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (2022-YDS/2)’ye girecek tüm adaylara başarılar diledi.

Sınav günü Nüfus Müdürlüklerinin 07.00 ile 10.00 saatleri arasında hizmet vereceğini söyleyen NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, sınava girecek adayların saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağından dolayı sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmalarına yönelik uyarıda bulundu.

Rektör Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 23 Ekim 2022 Pazar günü Nevşehir İl Merkezinde yapılacak olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (2022-YDS/2) tek oturumda gerçekleştirilecek.

Nevşehir İl merkezinde 172 kadın aday ve 185 erkek aday olmak üzere toplam 357 aday sınava girecek. 2 binada ve Nevşehir E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda toplam 16 salonda yapılacak sınavda 60 personel de görev yapacak.23 Ekim 2022 Pazar günü uygulanacak Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (2022-YDS/2)’ye girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce  23 Ekim Pazar günü  07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak. Söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek. Bu amaçla, sınav günü Nüfus Müdürlüğü’ne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ