Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

PATATES FUARI AVANOS’TA AÇILDI

PATATES FUARI AVANOS’TA AÇILDI
 Avanos Özel Pataes Fuarı Avanos’ta Açıldı.
Patates Günleri Fuarının Açılışı, Nevşehir Valisi Ali FİDAN, Nevşehir Milletvekilleri  Süleyman ÖZGÜN ve Prof.Dr. Filiz KILIÇ,Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Tarım  İl Müdürü  Özgür MEMİŞ, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Nurlu ve Borsa Meclis Başkanı Mehmet Havalı Protokol Üyeleri, Sektör Temsilcileri ve Üreticilerin katılımıyla başladı.
Nevşehir Valisi  Ali Fidan,; yurt içi ve yurt dışından toplam 70 firmanın yer aldığı fuarın, her geçen gün artan önemi ve stratejik değeri ile ön planda olan patates tarımına büyük katkı sağlayacağını belirtti.
Vali Fidan ve İl protokol üyeleri daha sonra uygulamalı patates söküm alanında temsili patates hasadı gerçekleştirdi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün;

Türkiye’nin tek ve en kapsamlı özel patates fuarı olan “Patates Günleri” fuarındayız.
Şehrimizin önemli tarım ürünü olan patatesin ülkemizde üçüncüsü yapılan “Patates Günleri” bu yıl Avanos ilçemizde yapılıyor.
Fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Açılışa Katılan Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ; İlçemizde ziyarete açılan ve Avanos Belediyesi olarak da destek verdiğimiz Türkiye’de ilk ve tek en kapsamlı patates özel fuarı olan POTATO DAYS TURKEY’de yerli ve yabancı firmaların standtlarını ziyaret ettik. Emeği geçen herekese teşekkür ediyorum.
23 – 25 Ağustos tarihleri arasında hemşehrilerimiz fuarı ziyaret edebilirler.
Avanos – Gülşehir yolu 4. km.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ