Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Sağlık Hizmetleri MYO’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

NEVÜ Sağlık Hizmetleri MYO’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

Nevşehir Hacı Bektaş Veli (NEVÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında başkent Ankara’yı gezerek Anıtkabir’i ziyaret etti.

Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ali Rıza Özdemir ve Öğr. Gör. Dr. Ömer Akçayır’ın rehberlik ettiği gezi kapsamında öğrenciler Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yer alan Millet Kütüphanesi’ni gezen öğrenciler, sonrasında tarihin bir dönemine tanıklık eden ve günümüzde müze olarak hizmet veren Ulucanlar Cezaevini ziyaret etti.

Öğrencilerin bu etkinlikle Cumhuriyet’in anlam ve önemini bir kez daha hissettiğini belirten Öğr. Gör. Ali Rıza Özdemir, “Öğrencilerimiz Cumhuriyetin kuruluşunda aziz Milletimizin ne gibi zorluklarla mücadele ettiğini idrak edebilmek adına bu geziyi çok faydalı bulduklarını ifade etti. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yer alan Millet Kütüphanesi imkanlarını bizzat deneyimleme şansı bulan öğrencilerimiz, Atalarımızın da önemini vurguladığı gibi ‘İlim Çin’de de olsa arayın’ sözünden hareketle kitap okumanın ve ilmin önemini bir kez daha kavrandı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ