Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi İlk Öğrencilerine Uyum Programı ile ‘Merhaba’ Dedi

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi İlk Öğrencilerine Uyum Programı ile ‘Merhaba’ Dedi

Nevşehir Hacı Bektas Veli Üniversitesi (NEVÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ilk öğrencilerine yönelik uyum programı düzenledi.  

2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlayan Diş Hekimliği Fakültesi hem üniversite hayatına hem de hekimlik mesleğine yeni adım atmış öğrencilerini eğitimin ilk gününde uyum programı ile karşıladı. 

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi ilk öğrencilerine yönelik uyum programı Prof. Dr. Zeynep Korkmaz Konferans Salonunda akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.  

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve görevleri başında şehit olan hekimler ve tüm şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren yaptı.  

Prof. Dr. Bayram Deviren konuşmasında, “Diş Hekimliği Fakültemizin kuruluşu, akademik kadrosu ve işleyişi hakkında genel bilgiler vererek fakültenin öğrenci alım süreci, eksikliklerinin giderilmesi aşamasında her türlü desteği veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin olmak üzere, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. M. Hilmi Çolakoğlu, Prof. Dr. Serkan Şahinkaya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  

Öğrencilerin her türlü sorununu çözmek için kendisinin bizzat ilgileneceğini, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen öğrencilerin Nevşehir’de kendilerini evlerinde hissetmeleri için seferber olduklarını belirten Prof. Dr. Bayram Deviren,  “Uzun çabalar ve gayretlerin ardından doğan bebeklerin ne kadar değerli olduğu ve böyle bir bebeğin gerçekten seveninin çok olduğu aşikardır.  Ancak böyle bir bebeğin anneliğini, babalığını yapmak, korumak çok zordur. Üzerine titremeniz gerekir. En ufak bir hata yapmaya da gelmez. Şimdi bizim de öyle bir bebeğimiz var: NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi… Fakülte hocalarımızın tabiri ile “Globalleşen Dünyada Parlayan İncidir NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi”. Bizim için, Üniversitemiz için çok değerli… İstikbalinin çok parlak olmasını bekliyoruz… ve içerisindeki öğretim üyesi ve öğrencilerinden çok şeyler bekliyoruz. Ama bu beklentilere sahip olmak için onu çok iyi yetiştirmekle mükellef olduğumuzu da biliyoruz. Dolayısıyla çok zor bir görev üstlendiğimizin farkındayız. Bu görevi hakkıyla yapabilmek en büyük temennimizdir, duamızdır.” şeklinde kaydetti.  

Prof. Dr. Bayram Deviren öğrencilere ve öğretim elemanlarına ayrıca “Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz gençlerimizi, üreten, paylaşan, doğru bilgilerle beslenen, hür düşünen, fikirlerini açıkça söyleyebilen ve hoşgörü ortamında tartışabilen bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. Sizlerin, çok çalışarak hedeflerinize ulaşmayı başaracağınıza ve kendiniz aydınlanırken etrafınızı da aydınlatacağınıza dair inancım tamdır. Ülkemiz, aileleriniz ve bizler sizlerden çok şey beklemekteyiz. Ülkemizin geleceğini, tarihini sizler oluşturacaksınız. Bunun için, çağın gereklerini de yakalayacak bir biçimde gayret etmeniz; şevk ve heyecanla çalışmanız gerekmektedir. Bizler sizlerin sadece hocaları değil, aynı zamanda örnek aldığınız akademik yol göstericileriniz. Üniversite yaşantınızın bu ilk gününde tüm fakülte hocalarınız nasıl yanınızdalarsa, üniversitemizden mezun olurken ve sonrasında da yine yanınızda olacağız. 

 

Diş Hekimliği Fakültemizin ruhunu oluşturacak olan ilk bireyler sizler ve çok kıymetli öğretim üyesi arkadaşlarım olacak. Bu ruhu oluşturmak kolay değildir, ancak bu görev sizler için bir onur ve büyük bir sorumluluktur. Çünkü sizlerden sonra gelecek diğer öğrencilerimiz ve hoca arkadaşlarımız sizlerin izlerinden devam edeceklerdir. Yani sizin sorumluluğunuz gerçekten kutsaldır. Sizler bunun için işinizi layıkıyla yerine getirmek, iyi birer entelektüel ve toplumsal öncü olmak, Atatürk’ün işaret ettiği modern Türkiye yolunda, üniversitemizin gelenekleri ve derin birikimleri doğrultusunda, çağdaş bir eğitimle yetişmenin önemini bilen, insan sevgisi ve çevre dostluğu ile dolu bireyler olmak zorundasınız. Bu nedenle sizlerden isteğimiz üniversitenizi, fakültenizi sevmeniz, sahiplenmeniz ve değer vermenizdir. Üniversitemizin bütün şartları zorlayarak sizlere sunacağı akademik, sosyal ve kültürel olanaklardan en iyi şekilde yararlanmak için çaba gösterin, okuyun, araştırın, derinlemesine inceleyerek irdeleyin ve sürekli öğrenin” diye konuştu. 

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanları tarafından; üniversite, eğitim-öğretim, şehir, bölge, ulaşım, beslenme ve barınma gibi konular hakkında yapılan bilgi sunumlarıyla devam eden ‘Uyum Programı’, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ