Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Doğa Yürüyüşü

NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Doğa Yürüyüşü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” etkinlikleri kapsamında Ürgüp Kızılçukur Vadisinde doğa yürüyüşü düzenlendi.

Kızılçukur mevkiinde yaklaşık 12 km’lik parkurda gerçekleştirilen yürüyüşe NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü akademik danışmanı Dr. Toprak Keskin, akademisyenler ve üniversitenin farklı bölümlerinde öğrenim gören 60 öğrenci katıldı.

Üniversite olarak eğitim gören tüm öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almalarının yanı sıra sosyo-kültürel sportif etkinliklerle entelektüel birikimlerine katkı sağlamaya büyük önem verildiğini belirten Dr. Keskin, öğrenci kulüp ve topluluklarının da bu anlamda ders dışı sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal birçok alanda faaliyetler gerçekleştirerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağladığını ifade etti. Bu amaçla Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak 29 Ekim cumhuriyet Bayramı dolayısıyla doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Dr. Toprak Keskin, öğrencilerin ders dışı etkinliklerle kişisel gelişim ve entelektüel birikim kazanmalarına büyük önem veren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’e kulüplerin etkinliklerini gerçekleştirmesindeki desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ