Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’in Yaz Güllerinden İdlib’e İyilik Evi..

Nevşehir’in Yaz Güllerinden İdlib’e İyilik Evi..

Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursu öğrencileri Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” temasıyla yürütülen “İyilik Konutları Projesine” düzenledikleri kampanya ile destek oldular.

Nevşehir İl Müftülüğüne bağlı Hacı Makbule Avlanmaz Yaz Kur’an Kursu öğrencileri Suriyeli savaş mağduru ailelere iyilik konutu yaptırılmak üzere “Yaz Gülleri İyilik Evi” kampanyası başlattılar.

Kampanya kapsamında, Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin katkılarıyla toplanan yardımlar Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesine makbuz karşılığı teslim edildi.

Yaz Kur’an Kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret eden İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ruhuyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmak ve büyüklere örnek olma açısından minik öğrencilerin İdlib’deki muhtaç din kardeşlerimize yardım eli uzatmalarının çok anlamlı olduğunu ifade etti

Ziyarette Kur’an Kursu Öğreticileri Zehra Çelik ve Fatmagül Kaynar ile görüşen İl Müftüsü Altunkaya, derslere katılıp çocuklarla sohbet etti.

Kur’an Kursu öğreticileri Zehra Çelik ve Fatmagül Kaynar, toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşması için kampanyayı düzenlediklerini söylediler.

İl Müftüsü Altunkaya, toplanan paraların Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından düzenlenen makbuzlarını teslim ederek önderlik yapan hocalarına ve öğrencilere bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ