Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’DEN HALEP’E 11 TIR YAŞAM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

NEVŞEHİR’DEN HALEP’E 11 TIR YAŞAM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

halep-yardim

Nevşehir’de yürütülen kampanyada toplanan yardım malzemelerini taşıyan 11 tır Suriye’ye uğurlandı
Nevşehir Valiliğince Halep için düzenlenen kampanya kapsamında toplanılan çeşitli temel ihtiyaç malzemelerini taşıyan 11 tır Suriye’ye gönderildi.
İl merkezi ve ilçelerde duyurusu yapılarak başlatılan yardım kampanyasında temin edilen gıda, battaniye ve kışlık giysilerin yüklendiği tırları uğurlamak amacıyla Borsa Kavşağı’ndaki yardım toplama merkezinde tören düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende konuşan Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, Türkiye’nin dünyaya insanlık dersi verdiğini belirterek mazlumlara şefkat elini uzatan bir milletin vekili olmanın gururunu yaşadığını söyledi.
AÇIKGÖZ, “Mazlum Müslümanları bağrımıza basıyoruz. Gelen Müslümanlara kucak açmak, insanlık adına büyük bir mutluluktur. Bu gelen insanlar bizim çocuklarımız olabilirdi. İnsanlarımız bir ekmeği varsa yarısını diğer kardeşine verme hassasiyetini gösteriyor.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Türk milletinin yanında mazlum coğrafyaların da umudu olduğunu vurgulayan AÇIKGÖZ, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçlerden daha da güçlenerek çıkacağına inandığını ifade etti.
Birlik ve beraberlik mesajı veren AÇIKGÖZ, “Ümmetin ve bu ülkenin umudu olan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanında durup sımsıkı sarılırsak bu zorlukları hep beraber aşacağız. Yan yana durarak kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz, bu terör belasını da ülkemizden def edeceğiz.” diye konuştu.
Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN da il genelinde başlatılan yardım kampanyasının devam edeceğini belirterek vatandaşların ayni yardımlarını oluşturulan irtibat bürolarındaki görevlilere teslim edebileceğini aktardı.
               KAYHAN, şunları söyledi:
“Savaştan mağdur olan insanları misafir olarak ağırlıyor, acılarını paylaşıyoruz. Tarih boyunca devletimiz birçok kez mülteci akınına uğramıştır. Biz her zaman büyük özveri ile onlara yardım ettik. Nevşehir’de başlatılan kampanyalara da halkımız çok büyük ve önemli katılım sağlıyor, kampanyamız devam edecektir.”
Yapılan duanın ardından 11 tır Cilvegözü Sınır Kapısı’na doğru yola çıkarıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ