Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servisi Hizmete Girdi.

Nevşehir’de Tartı Aletleri Yetkili  Muayene Servisi Hizmete Girdi.

terazi

Nevşehir’de Faaliyete giren Tartı Aletleri Yetkili  Muayene Servisi Tartı aletleri kullanan Esnafın ayağına servis imkanıyla esnafa çok büyük kolaylıklar sağlıyor.

04.09.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede “Tartı Aletleri Muayene
Yönetmeliği” yayımlanmıştır.
İlgili yönetmeliğe göre;
Tartı aletlerinin piyasaya arzından sonra periyodik muayene işlemlerinin yaptırılması kullanıcı sorumluluğun  dadır.
Yönetmelik gereği tartı aletlerinin periyodik muayenesi iki yılda bir yapılır. Muayene süresi, tartı aletinin damgalandığı yıldan itibaren başlanarak yıl olarak hesaplanır. Damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcılar tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayene için Yetkili Muayene Servislerine dilekçe verilmesi gerekmektedir.
Bu süre içerisinde müracaat etmeyen kullanıcıların tespiti halinde, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanma fiilinden dolayı Kanun hükümlerine göre idari ve cezai işlemler uygulanır.

Bilim sanayi ve teknoloji Bakanlığının    Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliği  kapsamına  giren tartı aletleri  muayene hizmetlerini  ilgili yönetmeliğin  yürülüge girdiği  tarih itibariyle  Nevşehir’de   ilk ve tek yetkili kuruluşu  olmanın bilinci  içerisinde  sahip olduğu modern laboratuarlar ve ekipmanlarla  fiziki koşulların tamamını sağlayarak Nevşehir Bilim sanayi il müdürlüğünün  ‘TARTI ALETLERİ YETKİLİ MUAYENE SERVİS BELGESİ’ni  alarak ‘PERİYODİK MUAYENE’ hizmeti vermeye başladı.

ADRES;

15 TEMMUZ MAHALLESİ  147.SOK. SAĞ TOPLU İŞYERİ NO; 101 NEVŞEHİR

TELEFON

İŞ; 215 35 45

CEP; 0546 4000546

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ