Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Kars’tan 40 Öğrenci Nevşehir’e Geldi

Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Kars’tan 40 Öğrenci Nevşehir’e Geldi

KARS

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayesinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında 3’üncü grup olarak İlimizde bulunan 40 Karslı öğrenci ile Nevşehir Kamp Eğitim Merkezinde akşam saatlerinde bir araya geldi.
Vali İlhami Aktaş “Siz değerli öğrencilerimizi Kapadokya’da, Nevşehir’de görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulanan ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerindeki evlatlarımız Anadolu illerine gelerek, buradaki kardeşleriyle buluşuyor, yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Kars’tan ilimize misafir olarak gelen 2 grup öğrencilerimizi memleketlerine uğurlamıştık. Sizi de 3. Grup olarak ilimizde ağırladık. Sizlerde İlimizden memleketinize gittiğinizde Nevşehir’imizden güzel şehrimiz Kars’a, selamlarımızı en iyi dileklerimizi, saygılarımızı ailelerinize ve tüm arkadaşlarınıza lütfen iletin” dedi.
Öğrenciler ise kendilerine gösterilen bu ilgi ve alakadan dolayı Vali Aktaş’a teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çekindiler.
Programın sonunda Vali Aktaş, misafir öğrencilere Nevşehir’i anımsatacak çeşitli hediyeler verdi.
Vali İlhami Aktaş’ın katıldığı programa; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ile Nevşehir Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Karatut da eşlik etti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ