NEVŞEHİR’DE DİN GÖREVLİLERİNE SEMİNER

NEVŞEHİR’DE DİN GÖREVLİLERİNE SEMİNER

is saglıgı

Nevşehir Merkez, kasaba ve köylerinde görev yapan din görevlilerine, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği-Temel İlk Yardım konularında eğitim semineri verildi.

Nevşehir İl Müftülüğünün organizesinde Kapadokya Danışmanlık Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından düzenlenen eğitim semineri, İş Güvenliği Uzmanı İnşaat Mühendisi Esma Tulumbacı ve Hemşire Gamze Taşkıran tarafından verildi.

İş Güvenliği Uzmanı Esma Tulumbacı ve Hemşire Gamze Taşkıran tarafından verilen Temel İş sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezinde düzenlendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında eğitim alan din görevlilerine, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İş Kazası ve Meslek hastalıkları, İşverenin Yükümlülükleri, Çalışanın Yükümlülükleri, Acil Durum Planları, Sağlık Güvenlik İşaretleri, Yangın ve İlkyardım gibi konularda eğitim verildi.

Hemşire Gamze Taşkıran ise personellere ilk yardım nedir, nasıl yapılır, temel yaşam desteği, şok pozisyonu, koma pozisyonu, hasta ve yaralı taşıma teknikleri slayt eşliği gösterildi.

Eğitimde ayrıca Kanama Çeşitleri, Kanama ve Yaralanmalarda İlk Yardım, Yanık, Sıcak Çarpması ve Donanımlarda İlkyardım, Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlkyardım, Bilinç Bozukluklarında İlkyardım, Zehirlenme ve Hayvan Isırmalarında İlkyardım konuları da anlatıldı.

Seminere katılıp, sınavda başarı gösteren personele Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika da verilecek.

Din görevlileri ise düzenlenen seminerden memnun kaldıklarını belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ