Nevşehir’de bayram öncesi trafik tedbirleri artırıldı

Nevşehir’de bayram öncesi trafik tedbirleri artırıldı

artunay

Nevşehir’de “Kemerin ses getirsin” projesi devam ediyor, Nevşehir Emniyet Müdürümüz Mehmet ARTUNAY, trafik denetimine katılarak Bayram Öncesi alınan Emniyet Tedbirlerini yerinde inceledi.

Nevşehir’de Emniyet Müdürlüğümüz ekipleri tarafından Kurban bayramı öncesinde trafik denetimleri artırılırken yapılan trafik kontrollerinde sürücülere ve araç içerisinde bulunan yolculara çeşitli uyarılar yapılırken çocuklara ise çeşitli hediyeler veriliyor. Nevşehir terminal kavşağında Yol Kontrol ve Denetleme Noktasında yapılan uygulamaya katılan İl Emniyet Müdürümüz Mehmet ARTUNAY,  araç sürücülerine trafik denetimleri hakkında bilgiler vermesinin yanı sıra vatandaşlarla da sohbet ederek trafik konusunda vatandaşların bilinçlenmesi anlamında da broşürler verdi. Araç sürücüleri yapılan kontrollerin kendileri açısından son derece önemli olduğunu belirtmesinin yanı sıra yapılan uygulamanın son derece güzel olduğunu belirtiler.

İl Emniyet Müdürümüz Mehmet ARTUNAY, denetleme sırasında yapmış olduğu açıklamada “Bizler bu bayramı çok daha rahat geçirmek, vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde memleketlerine ulaşması için İçişleri Bakanımız ve Nevşehir Valimiz Sayın İlhami AKTAŞ’ın talimatıyla bir dizi tedbir aldık. Bu tedbirlerden en önemlisi bütün güzergahlarımızdan bayramdan önce 9, 10 ve bayramdan sonra ki dönüş süreçlerinde kaza olmaması için çok sayıda ekiple görev yapıyoruz. Şuanda da bu uygulamaları yapıyoruz. Buradaki amacımız yalnızca denetim değil bilgilendirmek. Çocukları, sürücülerimizi, araçta bulunanları hem bilgilendiriyoruz hem de uyanık tutmayı sağlıyoruz. Araç sürücülerimize çeşitli dokümanlarımızı veriyoruz. İnşallah uyarıcı olur, inşallah kazasız belasız bayram tedbirlerimiz hedefine ulaşmış olur. Şimdi hemen hemen geçtiğimiz bayram ve geçen bayramlarda da İçişleri Bakanımız trafik konusuna önem veriyor. Trafik kazalarında ciddi bir düşüş var. Ölümlü kazalarda daha çok büyük bir düşüş var. Biz maddi hasarlı biz kaza dahi olmasın istiyoruz. Sürücülerimizin de çok hoşnut olduğunu görüyoruz. Çocuklarımıza ödüllerde vererek trafik bilincini artırmış oluyoruz” dedi.

Bayram süresince ve bitimi Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından tedbirlerimiz ve denetlemelerimiz devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ