Nevşehir Valisi Ali Fidan, Tenis Kortunda öğrencileri ziyaret etti.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Tenis Kortunda  öğrencileri ziyaret etti.

Nevşehir Valisi Ali Fidan,  81 ilde eş zamanlı hayata geçirilen ve ilkokul 3. sınıf  (merkez, ilçe, köy ve kasaba) öğrencilerinin katılım sağladığı “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı”nın yürütüldüğü Spor Kompleksi içinde bulunan Tenis Kortunda ki öğrencileri ziyaret etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’den Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi parkuru ile ilgili bilgiler alan Valimiz Sayın Ali Fidan öğrencilerin boy ve kilo ölçümü, esneklik, oturma yüksekliği ve kulaç uzunluğu, dikey sıçrama, pençe kuvveti, geriye sağlık topu fırlatma, çeviklik, 20 metre sürat koşusu istasyonlarının aşamalarını yerinde inceledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile 2016 yılında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programının öğrencilerin gelişiminde önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Vali Fidan; Spora ve sporcuya her zaman önem verdiklerini belirterek sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmanın önemli olduğunu ifade ederek tüm öğrencilere eğitim ve spor yaşamlarında başarılar diledi.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme kapsamında 2023-2024 Yılı Eğitim ve Öğretim Döneminde ilimizde ve ilçelerimizde 5.000’e yakın öğrencinin ölçümlere tabi tutularak yetenek taramasından geçmesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ