Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR KÜLLİYEMİZİ KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ, CAMİİLERİMİZİ İHYA EDECEĞİZ

NEVŞEHİR KÜLLİYEMİZİ KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ, CAMİİLERİMİZİ İHYA EDECEĞİZ

diyanet1

Ak Parti Nevşehir Milletvekili  Ebubekir GİZLİGİDER, Mustafa AÇIKGÖZ ve  Murat GÖKTÜRK Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Mehmet GÖRMEZ’i ziyaret ederek Nevşehir’de yapımına devam edilen ibadethaneler ile ilgili görüşme gerçekleştirdiler.
Milletvekillerimiz Diyanet İşleri Başkanımız ile 7.000 kapalı ve 5.000 açık alanda olmak üzere toplam 12.000 kişinin ibadet edebileceği ve 16.000 m2’lik alana konumlandırılmış olan Nevşehir Külliyesi ve Camii inşaatı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca halen yapımına devam edilen Acıgöl, Ürgüp ve diğer merkezlerimizdeki Cami ve Kur’an Kursları hakkında destek talebinde bulunan Milletvekillerimizle olumlu görüşlerini paylaşan Diyanet İşleri Başkanı  Mehmet GÖRMEZ, başta Nevşehir Külliyesi ve Camii olmak üzere devam eden tüm ibadethanelerin en kısa zamanda bitirilmesi hususunda gereken desteğin sağlanacağını belirtti.
Nevşehir’e destekleri için  Mehmet GÖRMEZ’e teşekkür eden Milletvekillerimiz görüşmenin ardından Diyanet İşleri Başkanlığından ayrıldılar.

diyanet1

diyanet2

diyanet33

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ