Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay, Nevşehirli Vatandaşları Aşı Olmaya Davet Etti

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay, Nevşehirli Vatandaşları Aşı Olmaya Davet Etti

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, korona virüs tedbirleri kapsamında Nevşehir’de 1. ve 2. doz aşılama çalışmalarında toplam 142 bin kişiye ulaşıldığını açıklayarak, 2. Doz aşılaması gelen vatandaşları en yakın sağlık kuruluşunda aşı olmaya davet etti.

 

Nevşehir’de Sağlık camiasının gücüne güvenin…

 

Nevşehir’de randevuya uyum oranı %90. Fakat, %10 da bizim için büyük bir oran. Biz, Nevşehir halkımızın bu aşılamadan yüzde yüz faydalanmasını arzu ediyoruz. Bu yüzden mümkün mertebe vatandaşlarımızın maksimum olarak aşılamadan faydalanmasını istiyoruz.

Aşılamada yaşanan yoğunluk sebebinin de randevu saatine riayet edilmesiyle çözüleceğini ifade eden İl Müdürü Ünlübay, “Bizde herhangi bir yoğunluk yaşanmaması ve yığılmaların yaşanmaması adına gerekli tedbirleri alıyoruz, alacağız. ” dedi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, yaptığı açıklamada, “Pandemi ile mücadelede en önemli silah aşıdır. Salgınla mücadele sürecinin temeli olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra aşılama süreci de oldukça büyük önem arz etmektedir. İlimizde Covid19 Aşısı için, hızlı bir şekilde vatandaşlarımızı aşılama için gayret içerisindeyiz.  Bakanlığımızın aşı hakkı tanımladığı vatandaşlarımız Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS Web, MHRS mobil), Alo 182 veya e-Nabız üzerinden randevularını alarak haftanın 7 günü gece saat 24.00’ e kadar aşılarını yaptırabileceklerdir. Bu illetten kısa zamanda kurtulabilmemiz için vatandaşlarımızı aşı olmaya çağırıyorum. Lütfen randevunuzu alın ve en kısa sürede aşınızı yaptırın. Ayrıca ikinci doz aşı zamanı gelen vatandaşlarımızı da bir an önce aşılarını yaptırmak üzere sağlık kurumlarımıza davet ediyoruz.” dedi. 

WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.52.01.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.51.57.jpeg
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ