Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ’ NDE YENİ FİZİK TEDAVİ SERVİSİ VE YATAN HASTA FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ AÇILDI

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ’ NDE YENİ FİZİK TEDAVİ SERVİSİ VE YATAN HASTA FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ AÇILDI
Nevşehir Valisi  İnci Sezer Becel başkanlığında, Nevşehir’ de bir dönem Diş Hastanesi olarak kullanılan binanın Nevşehir’li hayırsever İş İnsanı Ahmet Avlanmaz tarafından tadilatı yaptırılarak  Nevşehir Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi olarak kullanılmasına dair projenin protokolü imzalandı. Nevşehir’in hayırsever iş insanlarımız tarafından 5 adet Aile Sağlığı Merkezi binası yaptırılarak, vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.
Ayaktan fizik tedavi hizmetlerine ek olarak artan ihtiyacı karşılamak adına hastaların hastanede yatarak fizik tedavi almalarına olanak sağlayacak bir servis ve ünite hastane ek binasında hizmete açıldı. Pandemiyle birlikte aksayan fizik tedavi hizmetlerinin yeniden verilmeye başlanması, bekleyen çok sayıda hastanın kısa sürede gerekli tedavilerinin yapılması amacıyla 27 yataklı bir yataklı servis oluşturuldu. Bu servisin içerisinde hastaların kolayca ulaşmalarının mümkün olduğu ve modern cihazların kullanıldığı bir fizik tedavi ünitesi oluşturuldu.
Buna ek olarak eski diş hastanesi binasının ilimize yeni ve modern bir fizik tedavi merkezi kazandırılması için gerekli projeler yapılmış ve bir hayırsever ile mutabakat imzalanarak gerekli inşaat çalışması başlatılmıştır. Çok kısa zaman zarfında tamamlanacak bu merkez ile de hastalarımıza en üst düzey fizik tedavi hizmeti sıra beklemeden verilmeye başlanacaktır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ