Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmet Birimiylede Hizmet Veriyor

Nevşehir Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmet Birimiylede Hizmet Veriyor

Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan H tipi tescilli Evde Sağlık Hizmet Birimi  İl Sağlık Müdürlüğü birinci katında yapılandırılarak Hizmet Vermektedir.

Evde Sağlık Hizmet Birimi Nevşehir merkezi ve merkeze bağlı yerleşim yerleri ile , Derinkuyu, Acıgöl ve Gülşehir’e de hizmet vermektedir. Birimde hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru gibi personeller isithdam edilmiştir.

Birim personeli tarafından evde yatalak olup da hastaneye getirilemeyen hastaların ev ziyaretleri yapılarak  Ziyarette  hastanın muayenesi yapılmakta, kullanacağı ilaçları reçete edilmekte, enjeksiyon, pansuman ve sonda takılması gibi ihtiyaçları karşılanmakta,  İlaç, beslenme ve alt bezi gibi raporlara ihtiyacı olanların da raporları düzenlenmektedir. Hastane muayenesi ya da sağlık kurulu raporuna ihtiyacı olan  yatalak hastalar ambulansla hastaneye  taşınmakta ve buralarda işi biten hastalar tekrar evlerine geri götürülmektedir.

Evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan hasta ya da yakınlarının 444 38 33 no’lu Ulusal Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekmektedir. Çağrı merkezi hastayı aranan ilin Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezine yönlendirmektedir. İl Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi de sisteme hasta kaydını yaparak hastanın ikametine göre ilgili Evde Sağlık Hizmeti Birimine yönlendirmektedir. Daha sonra da Evde Sağlık Hizmet Birimi personeli hastayı evinde ziyaret ederek ihtiyacı olan hizmeti yerine getirmektedir.

Ayrıca hastalarımız ve yakınları hastanemizin 0 384 2154277  no’lu telefonundan Evde Sağlık Birimini arayarak ihtiyaç duydukları bilgileri de alabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ