Kapadokya bölgesini Ağustos ayında 697 bin 778 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesini Ağustos ayında 697 bin 778   yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Nevşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce açıklanan verilere göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak ziyarete açık olan Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Veli ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Mazı ve Tatlarin yer altı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Ürgüp Şahinefendi köyü Sobesos Antik Kenti ve Hacıbektaş Atatürk Evi’ni , geçtiğimiz Ağustos ayında 697 bin 778 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Hacıbektaş Veli Müzesi 285 bin 200 ziyaretçi ile Kapadokya bölgesinde Ağustos ayında en fazla ziyaret edilen müze olurken, Zelve Örenyeri 109 bin 014 turist ile en fazla ziyaret edilen ikinci müze olurken, Göreme Açık Hava Müzesi’sini de aynı dönemde 100 bin 565 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri bu yılın ilk 8 aylık bölümünde ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı 3 milyon 53 bin 827 olarak gerçekleşti.

Geçen yılın aynı döneminde ise bölgeyi 2 milyon 544 bin 909 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ