Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde Nevşehirliler Sinan Akçıl ile Doyasıya Eğlendiler

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde  Nevşehirliler Sinan Akçıl ile Doyasıya Eğlendiler

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde dün (10 Ağustos) binlerce kişi Sinan Akçıl ile eğlendi.

 

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali dün akşam, sevilen şarkıcı ve müzik listelerinin ilk sıralarında yer alan birçok ünlü şarkının bestecisi olan Sinan Akçıl’ı ağırladı. Göreme Festival Alanı’nda Nevşehirliler ile buluşan ünlü sanatçı, izleyenlere coşku dolu bir gece yaşattı.

 

Nazan Kesal Avanos’ta

 

Avanos Amfi Tiyatro’da da ünlü oyuncu Nazan Kesal, İran edebiyatının en önemli kadın şairlerinden Füruğ Ferruhzad’ı canlandırdığı “Yaralarım Aşktandır” oyunuyla izleyici ile buluştu. Oyuna tiyatroseverler büyük ilgi gösterirken, Kesal, ünlü oyuncu olan eşi Ercan Kesal’ın aslen Avanoslu olması nedeniyle Kapadokya bölgesinin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

 

Paşabağları’nda Müslüm Gürses Şarkıları

 

Festival kapsamında Paşabağları Vadisi’nde de müziği ile her duyguyu dinleyicilerine aktaran bir isim olmayı başarmış, arabesk müziğin en önemli isimlerinden olan Müslüm Gürses’in en sevilen şarkıları seslendirildi. Her biri, kendi branşında çok değerli müzisyenlerden oluşan orkestranın solistliğini Enver Merallı üstlendi.

 

Çocuklardan “Arı Maya”ya Büyük İlgi

 

Avanos Etkinlik Alanı’nda çocukların sevdiği çizgi karakter Arı Maya, tiyatro sahnesine taşındı. Oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Fotoğraflar: https://we.tl/t-3GplphE6rL

 

Videolar: https://we.tl/t-4oS3NZVEGK

https://we.tl/t-QTLjdjRqlO

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ