Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

İYİ PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI KUZEYLİ; HİÇ BİR SAĞLIK SORUNUM OLMAMASINA RAĞMEN, GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM

İYİ PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI KUZEYLİ; HİÇ BİR SAĞLIK SORUNUM OLMAMASINA RAĞMEN, GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli, İYİ Parti Nevşehir İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kuzeyli konuyla ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu. Siyasete Nevşehir’e hizmet getirebilmek için girdiğini açıklamasında dile getiren Kuzeyli; “ Şehrimize hizmet getirebilmek adına yaklaşık 10 ay önce bir yola çıktık. Bu süreçte tüm hayatımızdan fedakarlıklarda bulunup hiçbir şahsi menfaat gütmedik. Nevşehir hak ettiği değeri görebilsin diye bir amaca inandık, bu amaç doğrultusunda hizmet ettik.

Şüphesiz bu yılda yapamazsın diyenler oldu, yapılan il kongresinde genel başkan yardımcılarımızdan teşkilat koordinatörlerine kadar rakibimiz olan adayları açıktan destekleme hadiseleri gördük. Yılmadık, vazgeçmedik. Genel Merkezden gelen müdahil olanlar da yerelde taş koymaya çalışanlar da hizmet etme aşkımızı baltalayamadı.

SİZ BİLMEZSİNİZ BİZ BİLİRİZ

Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik. Geldiğimiz noktada her iki adaylık hususunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım. Teşkilatçılığın özünün hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayılmış ‘Siz bilmezsiniz, biz biliriz’ denilmiştir. Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk Milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden de ötesi değilim. Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte mücadele ettiğimiz eşimden, abilerimden, ablalarımdan, kardeşlerimizden, kurucularımızdan, yöneticilerimizden ve üyelerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum.

HİÇ BİR SAĞLIK SORUNUM OLMAMASINA RAĞMEN, GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM

“Hata yapsa da görevden alsak” diye bekleyen Genel Merkez emir erlerine fırsat vermeden, hiçbir sağlık sorunum olmamasına rağmen, teşkilatımın yok sayılmasına tepki olarak mahkeme kadıya mülk değildir düsturumuzla il başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Yakamdaki onur rozeti, Türk Milletinin bir ferdi olmaktır.. Saygılarımla” ifadesinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ