Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

İŞYERİ YANDIĞI İÇİN NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN VERİLEN 25 BİN TL’Yİ,3 YIL SONRA ÜNVER’E TESLİM ETTİ

İŞYERİ YANDIĞI İÇİN NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN VERİLEN 25 BİN TL’Yİ,3 YIL SONRA ÜNVER’E TESLİM ETTİ

unver

Nevşehir Yeni Sanayi Sitesi’nde 3 yıl önce yaşadığı patlama nedeniyle işyeri ağır zarar gören kaynakçı Mustafa Eskici ’ye 25 bin liralık karşılıksız desteği , 3 yıl sonra biriktirdiği parayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teslim etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret eden Nevşehir Yeni Sanayi Sitesi 13. Blokta kaynak ustası 39 yaşındaki Mustafa Eskici, 4 Haziran 2013 tarihinde işyerinde yaşanan bir patlama sonrasında ciddi zarar oluştuğunu söyledi. O dönemde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver başta olmak üzere Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın kendisine maddi olarak destek sağladıklarını söyleyen Eskici : “İşyerimde yaşadığımız yangın nedeniyle ciddi olarak zarar görmüştüm. Sağ olsunlar Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 7 bin lira, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ de 25 bin lira destek vererek, yaşadığım bu denli sıkıntılı dönemde yanı başımda oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu parayı bir borç olarak bildim. Bunun için de biraz önce sayın Valimize 2013 yılında destek olarak verilen 7 bin lirayı iade ettim. 3 yıl boyunca çalıştım çabaladım. Bu parada diğer insanların da hakları vardır. Zor günlerimi bu desteklerle atlatabildim, kendilerine ailem adına da çok teşekkür ediyorum. Şimdi de sayın Belediye Başkanımız Hasan Ünver’e, 25 bin TL’yi teslim ediyorum. “dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de şehrin belediye başkanı olarak yaşadığı doğal afet nedeniyle sanayi esnafı Mustafa Eskici’ nin uğradığı zararın sarılmasında kendisine 25 bin lirayı karşılıksız olarak vermelerine karşın, büyük bir vefa duygusu ile Nevşehir Belediyesi tarafından verilen bu parayı teslim ettiğini söyledi. Yaşanan bu gelişmenin kendisini oldukça duygulandırdığını söyleyen Ünver, sanayi esnafı Mustafa Eksiciyi alnından öperek tebrik etti. Ünver : “ Yaşadığı doğal bir afet sonrası zor günler yaşayan esnafımıza hiçbir karşılık beklemeden yardım ettik. Şu anda esnafımızın zor günleri geride kalmış, çalışmış çabalamış ve kendisine sağladığımız 25 bin liralık desteği şimdi getirdi ve teslim etti. Bizim insanımız bu işte. Yaşadığımız bu gelişme de, milletimizin nasıl bir insani değere sahip olduğunu göstermesi açısından da oldukça önemli. Kendisini tebrik ediyorum ”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ