Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Hünkar Hacı Bektaş Veli Hakk’a yürüyüşünün 752. yıl dönümünde Hacıbektaş’ta anıldı

Hünkar Hacı Bektaş Veli  Hakk’a yürüyüşünün 752. yıl dönümünde Hacıbektaş’ta  anıldı
Anadolu İrfan ve Medeniyetinin temel yapı taşlarından Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a yürüyüşünün 752. yıl dönümü anma programı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vali İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir  İl Başkanı Ali Kemikıran, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, MHP Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran,  Protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
AK Parti Nevşehir Millevekili Emre Çalışkan;
Hünkar Hacıbektaş-ı Veli’nin Hakk’a yürüyüşünün 752. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma programında Can’larla bir aradayız.
Öğretileri ile yolumuzu aydınlatan, manevi dünyamıza ışık tutan Hünkâr’ın, mirasını yaşatmak ve vizyonunu gerçekleştirmek için bugün her zamankinden fazla çaba sarf etmeliyiz.
“Aslan ve Ceylan dosttur kucağımızda” diyen Pîrin öğretileri ile, birbirimize sevgiyle yaklaşmalı, hoşgörüyle davranmalı ve insanlık ailesine mensup her bir bireyin haklarına saygı göstermeliyiz. Onun öğretileriyle uyumlu bir şekilde yaşamak, daha adil, daha hoşgörülü ve daha sevgi dolu bir dünya inşa etmemize yardımcı olacaktır.
Bugün, Hacıbektaş-ı Veli’yi anarken, onun sevgi dolu mesajlarını yürekten paylaşıyorum.
Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ; Ebediyete irtihalinin 752. yıl dönümünde gönül sultanımız, Pirimiz, irfan pınarımız, Hünkar Hacı Bektaş Veli’yi rahmetle yad ediyorum.
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran; Yolumuzu aydınlatan öğretileriyle Hacıbektaş Veli’yi anarken, sevgi ve hoşgörünün önemini bir kez daha hatırlıyoruz. Birlikte yaşama kültürünü yaymaya devam ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ