Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

HDP/PKK KUYRUKÇUSU ÖRGÜTLER ALEVİLERİ BÖLEMEZLER

HDP/PKK KUYRUKÇUSU ÖRGÜTLER ALEVİLERİ BÖLEMEZLER

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha ATALAY : HDP/PKK KUYRUKÇUSU ÖRGÜTLER ALEVİLERİ BÖLEMEZLER

İl Başkanı Prof. Dr. Meliha ATALAY Yaptığı Yazılı Basın Açıklamasında; Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16-22 Ağustos 2021 tarihlerinde İlimizde yapılacaktır. İnsanlığa öğretisinde, toplumsal barışı, hoş görüyü, sevgiye dayalı kardeşliği ve birliği  sunan/savunan Hacı Bektaş Veli’nin hakka yürüyüşünün 750.yılı olması nedeniyle UNESCO, 2021 yılını  “Hacı Bektaş Veli Yılı” olarak kabul etmiştir. 

             Sayın Ali Rıza Semanpakoğlu’nun Belediye Başkanı olduğu 15 yıl boyunca, etkin ve    yetkin/ehil kişilerce hazırlanan Anma Töreni programları, Hacıbektaş Belediyesi tarafından bu güne kadar birlik ve güzellik içinde (Hacı Bektaş Veli Felsefesine uygun  olarak) gerçekleştirilmiştir. Belediye tarafından hazırlanan Anma programlarına dışarıdan bölücü hiçbir müdahaleye izin verilmemiştir. 

               Bu yıl,UNESCO’nun kararıyla ayrı bir önem kazanan Hacı Bektaş Veli 2021 yılı Anma Törenleri, PKK/HDP  kuyrukçusu Avrupa Alevi Dernekleri  Federasyonu ve  Avrupa Alevi Birlikler Konfederasyonu’nun 28 Ağustos tarihinde yapacakları  ayrı bir anma töreni  ile ayrıştırılıyor ve bölünüyor.1990’lı yılların sonunda hız kazanan ve özellikle Avrupa Alevi Birlikler Konfederasyonu’nun başını çektiği, aslında Alevilikle hiçbir ilgisi ve inancı olmayan kişilerin, Alevi derneklerinin başına geçmeleriyle, Alevilik özgün yapısı sarsılmaya    başlamıştır. 

             ABD’nin kara gücü PKK, HDP’nin kuyruğu bu dernek, federasyon ve konfederasyonların temel amacı, Aleviliğin ve Alevilerin “İslam dışı” olduğunu kanıtlamaya çalışmaktır. Böylece Alevilerin bir Azınlık oldukları safsatasını yayarak, Anadolu Aleviliğini, Alevilik olmaktan çıkartıp, Ülkemizde inancı kullanarak ALENİ BÖLÜCÜLÜK yapmaktır. Bu hareketleri ile hem Alevilere hem de  Hacıbektaş yeni Belediye Başkanına ayar vermeye  çalışmaktadırlar. 

              Ancak bölücülerin hevesleri boşunadır. Türk Milleti barış içinde yaşamanın değerini, Ülkemizin bütünlüğünü ve Milletimizin birliğini korumanın hayati önemini çok iyi bilmektedir. Orman yangınları ile sarsıldığımız bu günlerde hiçbir bölücü kişi, kuruluş ve örgütün etkinliğine Alevi yurttaşımız katılmayacak ve itibar etmeyeceklerdir. 

             Vatan Partisi İl Örgütü olarak bizler Sayın Nevşehir Valimizin,  Sayın Hacıbektaş Kaymakamının bölücü etkinliğe izin vermemelerini ve Belediye Başkanının da baskılara karşı durmasını  bekliyor, Pir Hünkar Hacı Bektaş Veli’yi saygı ile anıyoruz.    

          Kamuoyuna saygı ile iletiyoruz.       

                                                                               Prof. DrMeliha ATALAY 

                                                                           Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ