Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Discover Cappadocia Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Yayında!

Discover Cappadocia Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Yayında!

Kapadokya Bölgesi’nin etkin tanıtımı amacıyla Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından “Discover Cappadocia” adıyla başlatılan çalışmaların önemli aşamalarından biri olan Discover Cappadocia Web Sitesi ve Mobil Uygulaması yayına alındı.

Web sitesi ve uygulama, Kapadokya bölgesine seyahat etmeyi düşünen turistlerin bölgenin temel özellikleri, turistik ve kültürel varlıkları, gezi rotaları, aktiviteler gibi bilgilere kolayca erişmesini amaçlıyor.

Web sitesi bu özellikleri ile Kapadokya hakkında verdiği genel bilgiler ve blog yazıları ile turistlere rehberlik ediyor.

Ayrıca web sitesinde ve uygulamada bir turistin Kapadokya’da nereleri ziyaret edebileceği, hangi aktiviteleri gerçekleştirebileceği, ne tür festival ve etkinliklere katılabileceği gibi bilgiler de yer alıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra doğal film platosu özelliğini taşıyan Kapadokya’da bugüne kadar çekilmiş yerli ve yabancı sinema filmleri, belgeseller ve müzik klipleri gibi eserler ayrıntılı şekilde kullanıcıya sunuluyor.

Öte yandan web sitesi turistlerin nerede konaklayabilecekleri, yöreye özgü lezzetleri nerelerde tadabilecekleri konusunda da rehberlik ediyor.

Uygulama ve web sitesinin en önemli özelliklerinden biri ise kullanıcıların kendilerine özgü rotalar oluşturabilmesi veya hazır rotalardan birini tercih ederek kullanabilmesi…

Yine benzer şekilde bisikletle bölgeyi gezmek veya bölgede yürüyüş yapmak isteyen turistler için Ahiler Kalkınma Ajansı’nın uzun süren çalışmaları sonucu oluşturulan 90’ın üzerinde rota kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Web sitesi ve uygulamanın en cazip ve kullanışlı özelliklerinden bir diğeri ise, kullanıcının web sitesi ve uygulamada gezinirken beğendiği ve bölgede gerçekleştirmeyi planladığı bütün faaliyetleri bir listeye dönüştürebilmesi ve çevresindeki insanlarla dijital ortamda paylaşabilmesi…

Bölgeyi ziyaret etmek isteyen turistler web sitesine www.discovercappadocia.com adresinden ulaşabileceği gibi “Discover Cappadocia” adlı  mobil uygulamayı da Play Store ve AppStore’dan indirebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ