Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Başkan İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı yayınladı.

Başkan  İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü  mesajı yayınladı.

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan İbaş, Mesajında :

 

“ Tarihimize bakıldığında, Türk kültüründe kadınlarımız daima baş üstünde tutulmuş, kadına her zaman değer verilmiştir. Özellikle Atatürk devrimleri ve ilkeleri ile aydınlanan Türkiye Cumhuriyeti’nde birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara demokratik haklar tanınmış; kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda dünyada ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir. Nene Hatun’dan, Kara Fatma’ya, Sabiha Gökçen’den Halide Edip’e cesaretleri, yürekleri, fedakârlıkları ile tarih yazan kadınlarımızı; Bahriye Üçok’lar, Türkan Saylan’lar izlemiş ve ülkemiz her alanda kadınlarımızın muazzam katkıları ile yükselmiştir.

Birçok konuda olduğu gibi kadına yönelik yaklaşımlarda da, karanlık ve sorunlu zihniyetler sebebi ile ne yazık ki kadına yönelik şiddet olayları hala toplumsal büyük bir sorundur. Ancak inanıyorum ki kanayan bu yarayı da hep birlikte, aile ve sosyal bağlarımızı güçlendirerek; eğitim ve sevgi ile aşacağız.

Hayatı her gün farklı şekillerde yeniden var eden kadınlarımız için birlik ve mücadele günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, kadınlarımızın şiddetin her türlüsünden uzak ve yaşamın her alanında eşit, özgür ve mutlu oldukları bir ömür dileği ile tüm kalbimle kutluyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ