Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ

BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ

HÜR DÜŞÜNCE                                                                           ZEKERİYYA İLLEEZ

                                        BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk isminin,her birinin bir olay sonrası belirlenmesi söz konusudur.

          Büyük önderimiz Mustafa Kemal’in adını emperyal baronları,kalemleri vb. kişi ve kurumlar Milli Mücadele hareketi sebebiyle “Kemalistler”,”Bir Avuç Kemalistler” diyerek görüş ve düşüncelerini belirtmişlerdir. Mesela TİMES dergisinde “Bir Avuç Türk-Kemalist”  diye fotoğraflı belirtilirken,kimileri de “Mustafa Kemal-Kemalistler” diyerek Yahudi baronlarından Rockohofeller;” Mustafa Kemal,Kemalistler bizim plan ve projelerimizi en az bir yüz yıl ertelediler. Plan ve projelerimizi engellediler. Milli Mücadelede Mustafa Kemal’in arkadaşlarına “Kemalistler” demişlerdir.

           Biraz daha maziye gidersek; Kanuni Sultan Süleymen “Bleu Sultan” Mavi Sultan, 2. Abdulhamit’e “Rouje Sultan” Kızıl Sultan lakaplarını takanlar,halkın ecdadına bakışını,düşüncesini etkilemek amaçlıdır.

          Bu emperyal odaklar önceden beri kendi Kıral,Senyör,Lord,Dük,Baronlarının başlakaları tarafından eleştirilmesini istemezler. Kendilerinin eleştirebileceklerini söylerler. Ama kendi dışındaki kültür ve medeniyete sahip toplumlar ve yöneticilerini de aşağılama ve eleştirmeden geri durmazlar!

          Yabancı kaynak ve odakların”Kemalistler yada Bir Avuç Türk-Kemalistler deyimini bizde  iki gurup kendi amaçları için sahiplenir ve kullanır. Bunlar kendilerine “Kemalist” sözcüğünü kullanarak bir ideoloji oluşturmaya çalışırlar. Bu ideoloji kalıbı belirli bir siyasi gurubun elinde malzeme  olarak kullanılır. Oysa Atatürk’ün çeşitli alanlarda görüş,düşünce ve fikirleri vardır. Atatürk’ün düşünce ve fikirleri; siyasi,ekonomik,hukuk,sosyal ve kültürel konuları kapsar. İdeolojik kalıplar içinde değil,çağın gelişim şartlarına göre şekillenir ve uygulanmasını ifade eder.

          Kemalist sözcüğünü,padişahı etkileyen Damat Ferit ve hempalarını kullanan İngiliz ağırlıklı istihbarat örgütleri ve elemanlarının raporlarında görürüz.

          Nasıl ki; Balkanlarda ki Panislavist hareketler, “Etnik-i Eterya” faaliyetleri ve Filistinliler başta olmak üzere,Şerif Hüseyin ve Arapçılık temasıyla Türklere karşı kullanılması gibi. 1. Dünya savaşı sonucunda Mondros Ateşkes Antlaşmasının uygulanması,Sevr’in kabulü ile birlikte Türk Milleti ve dolayısyla İslamı silme çabalarına karşı oluşan “Hürriyet ve İstiklal temelli” Milli Mücadele hareketine katılanlar Kemalistler diye zihinlere işlemeye çalışmışlardır.

          İşte 2. Abdulhamit’in sarayın eşiğine bile yaklaştırmayın,eğer saraya girerse,devleti parçalar,böler yok eder “ öngörüsü gerçekleşir. Şöyle ki; Ferit Paşa saraya girmiş,Damat Ferit Paşa olmuş,Kıral Edward’ın  arkadaşı sıfatıyla görev yapmıştır. Padişah Vahdettin’i etkisi altına almış,İngilizlerin adamı olarak Mustafa (Kemalistler) ve Milli Mücadeleye karşı tavır almıştır. O günü şartlarında Milli Mücadeleye kimler karşıdır? Bu sorunun cevabını verdiğimiz zaman bağırsakları pisleyen,dolduranların kimler olduğu ortaya çıkar.

          Milli Mücadeleye; 11.Yüzyıldan beri Haçlı Seferleri yapanlar ve onların torunları,uşakları karşıdır.

          Milli Mücadeye; Anadolu’nun Türkler’in elinde olması ve böylece İslamın yerleşmesine tahammülü olmayanlar karşıdır.

          Milli Mücadeleye Türk Milletine ve Türklüğe karşı olanlar karşıdır.

          İşte bunlar,içeriden ve dışarıdan karşı olan zararlı mikroplardır. Bu zararlı mikroplar vücuda yerleşmesi,vücudu hasta etmesi gibi etkilidir. Nasıl ki; zararlı mikroplar vücuda yerleşip,vücudu ele geçirmek suretiyle etkili,görevini yaparsa; iç ve dış düşmanlarda ülkenin en zayıf anında harekete geçerler. Plan,projelerini (BOP gibi) uygularlar.

          Osmanlı da 16.ve 17 Yüzyıllardan itibaren,devlet yönetiminde etkin hale gelen zararlı mikroplar “Etrak-ı bi İdrak” diyerek,Türkler aşağılanmış ve dışlanmış,devletin parçalanması ve yıkılmasına sebep olmuşlardır. Osmanlıdan 25 devlet çıkmış,iki devlet çıkmamıştır. Bunlar Ermenistan-Kürdistan’dır.

          Osmanlının parçalanıp yıkılmasından sonra Türkiye-Türkiye Cumhuriyeti Devleti dışında bütün devletler icazetle,vücuda yerleşen mikroplara göre kurulmuştur. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla yapılan Milli Mücadeleyle,bağırsaklar olabildiğince temizlenmiş,Milli-Üniter yapıda Türkiye Cumhuriyeti (TC) Devleti kurulmuştur.

          Milli Mücadele akabinde ne kadar bağırsaklar ve vücudun diğer organlarına yerleşen mikroplardan kalanlar,bugün ortaya çıkmış “ Bağırsak temizliğinden” bahsediyor!

          Asıl bağırsaklar Milli Mücadele ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti(TC) ile temizlenmiştir. Milli Mücadeleye karşı olanlar; Milli Mücadele sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhuriyetin niteliklerine de karşıdırlar. Milli Mücadelenin lideri,Türk Milletinin önderi,TC Devletinin kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de karşıdırlar!

          Vücutta-bağırsaklarda kalan ve günümüzde aktif hale gelen emperyallerin zararlı mikropları” Bağırsak temizliğinden “bahsederler. Yani dün Milli Mücadeleye karşı çıkan bağırsakları dolduran mikroplar; ağababalarının (emperyallerin) verdiği görevleri tiyatro artislerine taş çıkarttırırcasına yerine getirirken” Yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı” bağırsaklar temizleniyor diyerek,emperyal baronlara selam göndeririler.

          İşte Osmanlıdan beri bağırsaklara yerleşen bu mikroplar; zaman zaman ortaya çıkmaktadırlar. Ağababalarının verdiği görevleri profesyonelce yerine getirmektedirler.

          Milli Mücadele ile birlikte bağırsaklar çok etkili temizlendiği için,etkili olmaya çalışan bu zararlı mikroplar,Türk Milletinin azim ve iradesi karşısında güneş görmüş kar gibi eriyeceklerdir.

          Hangi senaryolar,projeler uygulanırsa uygulansın,nafile!

          Türk Milletinin yüksek kültür ve medeniyet kabiliyeti gelecekte bir güneş gibi doğacak,emperyalizmin ve onun uşaklarının korkulu rüyası,mazlum topluluklarında umudu olmaya devam edecektir.

          Türk Milleti “Maide Suresi 54.ayetinde ifade edilen görev çerçevesinde” ve TC Devleti ilelebet yaşamaya devam edecektir.

          Dünyada Türk Milleti varlığını devam ettirdiği sürece,emperyalizm amacına ulaşamayacaktır.

          Ey Türk Milletinin Evladı! Milletini,vatanını,bayrağını ve (eğer Müslüman isen) ezanını sev. Bu sevgi kaynağı senin ebediyen insanca yaşamana,yüksek medeniyet yarışında önder millet ve ülke olma pınarıdır.

          “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde güç bulacaktır.” , “Milli benliğini kaybeden milletler,başka milletlerin avı olur.”, “Dünyada demokrat doğan yegane millet Türkler’dir. Atatürk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ