AVANOS’TA TRAFİK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

AVANOS’TA  TRAFİK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

avanos _3_

Ülkemizin Önemli Turizm Merkezlerinden olan ve Bayramda binlerce kişinin tatilini geçirmek için geldiği Kapadokya ve Nevşehir İlimizde artan trafik yoğunluğu nedeniyle trafik denetlemeleri ekipleri tarafından aralıksız devam etmektedir.

Ramazan ayının bitmesi ile birlikte 9 günlük bayram tatili hem ilçemizde bölgemizde ülkemizde şehirlerarası yollarda yolculuk yapacak olan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat yapmalarını sağlamak adına, Nevşehir Valimiz  İlhami AKTAŞ’ın talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürü Mehmet ARTUNAY’ın kontrolü ve denetiminde  24 saat esasına göre personellerimizce Yol Kontrol ve Denetleme Noktalarında denetimler yapılarak seyahat eden küçük yaştaki çocuklarımıza görevli personelimiz tarafından trafik karnesi verilerek ebeveynlerin daha dikkatli araç kullanmaları amaçlanmaktadır.

Avanos  başta olmak üzere tüm İlçelerimizde Ramazan Bayramı boyunca trafik ve asayiş tedbirleri alınmış olup vatandaşlarımızın sağlıklı bir bayram geçirmeleri amaçlanmaktadır.

Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum

@TrafikEgm twitter adresi üzerinden online fotoğraf yarışması kapsamında; çocuklarımız Jandarma ve Emniyet trafik birimlerinden veya doğrudan www.trafik.gov.tr internet adresi üzerinden temin edecekleri Sürücü Seyahat Karnelerini seyahatleri müddetince trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak,

1- Sürücümüz yayalara yol verdi mi? 2- Sürücümüz Emniyet Kemerini takıyor mu? 3- Sürücümüz cep telefonu kullanmamaya dikkat ediyor mu? 4- Sürücümüz hız kurallarına uyuyor mu? 5- Sürücümüz trafik ışıklarına uyuyor mu?

Sorularına EVET/HAYIR şeklinde cevaplayarak karnelerini sosyal medya üzerinden, @TrafikEgm twitter adresinde oluşturulan #trafikkarnem hashtagini kullanmak suretiyle göreve ilişkin fotoğraflarını gönderecekler. Gönderenler arasından en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edilecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ