Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS PATATES FUARI SONA ERDİ

AVANOS PATATES FUARI SONA ERDİ

23-25 Ağustos tarihleri arasındaNevşehir’in Avanos ilçesinde açılan Patates günleri fuarı sona erdi,

Türkiye’nin en kapsamlı patates fuarı olan Potato Days Turkey (Nevşehir’de Patates Günleri Türkiye) fuarı ziyaretçi katılımıyla yüzleri güldürdü . Ziyaretçi rekoru kırılan Fuar, patates tarım sektör temsilcileri, firmalar, otoriteler ve ziyaretçilerden tam not aldı. Fuara katılımcı memnuniyet oranı da %100’e yakın gerçekleşti.

23 Ağustos – 25 Ağustos 2023 tarihleri arasında peribacaları ile ünlü turizm kenti Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’de düzenlenen 65.000 metrekarelik açık alanda gerçekleştirilen Türkiye’nin tek ve en kapsamlı patates özel fuarı, 70 katılımcının deneme alanları, yenilik ve teknolojileri, makine demonstrasyonları ile kapılarını ziyaretçilere başarılı bir şekilde açtı.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş yoğun ilgi ile karşılanan fuarın üreticiler, Patates sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve sektör paydasları ile bölgemiz açısından verimli geçtiğini söyledi.

DLG’nin “Patates Günleri Türkiye”nin üçüncüsü 23 Ağustos – 25 Ağustos 2023 tarihleri arasında Nevşehir Kapadokya’da gerçekleşti. Bu fuar Türkiye’de ve bölgede tek olup, sadece patates yetiştiriciliğine odaklanmaktadır.

Nevşehir Patates fuarı Konya’yı geride bıraktı…

65.000 metrekarelik açık alan uygulamalı tarım fuarı, 70’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaparak patates endüstrisindeki tohumlar, gübreler, bitki koruma ürünleri, makineler ve ekipmanlarda dahil olmak üzere yenilikçi ürün ve hizmetleri 5760 ziyaretçiye sergiledi. En son 2019’da Konya’da düzenlenen patates fuarına toplam 4578 ziyaretçi katılmıştı.

Ziyaretçiler, makine demonstrasyonlarına tanık olmanın ve kampus alanların yanı sıra, 90’dan fazla patates çeşidinin yer aldığı 25 patates deneme alanını ziyaret etme şansına sahip oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ