AVANOS MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU Avanos’ta ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’ne İlk Başvuran Ortaokul Oldu

AVANOS MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU Avanos’ta ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’ne İlk Başvuran Ortaokul Oldu

TSE’nin belirlediği,  Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında yer alan kriterleri yerine getiren Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu , “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

TSE’nin belirlediği, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında yer alan kriterleri yerine getiren Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu , “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik Okul  içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

TSE OKULUM TEMİZ BELGESİ, Nevşehir Valisi  Sayın İnci SEZER BECEL’in katılımıyla düzenlenen programda Okul Müdürü Ali BAĞ’a verildi.

Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı Öğrenci veli ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını elirten Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Ali BAĞ; Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu TSE COVID19 “Okulum Temiz Belgesi’ne Başvuran  ilk ortaokul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Öğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda yer aldığı okulumuzda sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla alınabilecek tüm fiziki önlemleri aldık. Okul girişinde ateş ölçümü yapıyoruz. Öğrencilerimizi tek kişilik sıralarda maske,mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyulmasını sağlıyoruz.

Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu olarak fiziki yapıda ve işleyişte  her türlü tedbirleri aldık. Okulların yüz yüze eğitime başlayacağı günlerde kullanacağımız prosedürleri yazılı hale getirdik. İçinde bulunduğumuz bu süreci sağlıklı şekilde atlatıp bir an önce öğrencilerimize kavuşacağımız günleri özlemle bekliyoruz.

Avanos Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, TSE ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’ alınmasında emeği geçen  Okul Müdürümüz Ali BAĞ’a, OkulumTemiz Komisyonunda bulunan ve bu belgeyi almamızda büyük çaba sarf eden Okul Müdür Yardımcımız Erkan DOĞRU’ya, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Seher MUTLU’ya, Fen Bilgisi Öğretmenimiz Tuğba POLAT’a, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Abdullah İNAN’a ve temizlik personelimize teşekkür ederiz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ