Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Klasik Keyifler ile Kapadokyada Müzikli Yılbaşı

music

Klasik Keyifler, gene Kapadokya’da: 30-31 Aralık 2016 ve 01 Ocak 2017 tarihlerinde müzik dolu bir yılbaşı için tekrar Kapadokya’ya geliyoruz. 

2015 Donizetti müzik ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Klasik Müzik Ödülüne” layık görülen Klasik Keyifler, 2009 senesinden bugüne Kapadokya’nın büyüleyici ve tarihi mekanlarında pek çok oda müziği konser etkinliği gerçekleştirdi. Tüm etkinliklerinde de genç Türk sanatçılara ve yapıtlarına özellikle yer vermeye çalıştı. 

Yılbaşına özel etkinliklerin ilki, Klasik Keyifler Müzik Derneği kurucusu, uluslararası üne sahip keman sanatçısı Ellen Jewett’ın gerçekleştireceği “Mum Işığında Bach” isimli konser ile başlayacak. Bu konserde J.S. Bach’ın re minor Chaconne’u gibi pek çok önemli eseri dinleyebilirsiniz. Yeni yıla saatler kala gerçekleşecek olan “Yeni Yıl Konseri” nin özel teması “Batı’dan Doğu’ya; Viyana’dan Anadolu’ya uzanan müzikal bir yolculuk.” Dinleyiciler Anadolu Nefesli Beşlisi, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Samsun Devlet Operası sanatçılarından oluşan güçlü kadronun seslendireceği zengin bir repertuvarı zevkle dinleyebilecekler. Konserin özel konuğu ise Türk Operasının yükselen yıldızlarından Özgecan Gençer. 1 Ocak 2017 Pazar günü öğlen saatlerinde ise “Eterik Başlangıçlar” diye adlandırdığımız konserde Arp Sanatçısı Bengi Canatan, Viyolonsel sanatçısı Gökhan Bağcı ve Flüt Sanatçısı Cem Önertürk’ün katılımı ile Klasik Keyiflerin yeni yıla giriş müzik şöleni son bulacak. 

Zor ve yorucu geçen 2016 yılının ardından ruhunuzu müzik ile beslemek, yeni seneye pozitif, enerji dolu girmek ve müziğin sihirli etkileşimini hissetmek için siz de bize katılın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ