Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS KAYMAKAMI MUSTAFA ELDİVAN’LA TÜM KÖYLERİN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

AVANOS KAYMAKAMI MUSTAFA ELDİVAN’LA TÜM KÖYLERİN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

DSCF6035Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Daire Amirleri köy ziyaretlerine devam ediyor

Kaymakam Mustafa ELDİVAN’ın köy ziyaretlerine, Garnizon Komutanı J. Yzbş. Onur GÜVEN,  Yazı İşler Müdürü Nihal OSAN, İlçe Malmüdürü Erdoğan BAŞKAN, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Malik KAVUK, İlçe Özel İdare Müdürü Ali Osman ŞAHİN,  İlçe Nüfus Müdürü İbrahim ERTÜRK,  İlçe Müftüsü Mehmet FİDAN, İlçe Tarım Müdürü Bülent ÇİFTÇİ, Toplum,Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Adnan KAKİLLİ, Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal ÇELİK.  Avanos Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Burcu PEKSARI, Birlik Muhasebe Müdürü Ali AVCI’nın  katılımlarıyla yapılan ziyaretlerde Vatandaşlar 2015 yılında yapılması için talepte bulundukları yatırımlar ve köyleri için 2016 yılında  yapılmasını düşündükleri yatırımlar ile ilgili taleplerini Kaymakamı Mustafa ELDİVAN’a aktardılar.

 

2016 yılının İkinci  ziyaret edilen köyleri  Bozca, Aktepe ve  Çavuşin Köy Muhtarlıkları oldu.  Bozca  Köy Muhtarı   Mustafa BABER ve Köylüler, heyeti Muhtarlık önünde karşıladılar Bozca Köy Muhtarı Mustafa BABER 2015 yılında Köylerine yapılması talep edilen bütün eksikliklerin tamamlandığını belirterek Kaymakam ELDİVAN’a Köy Halkı adına teşekkürlerini iletti. Bozca Köy Halkının Şahsi sorunlarınıda dinleyen Kaymakam ELDİVAN ; Daha önceden yaptığımız ziyarette Kayseri – Nevşehir Yol Kenarına Köy halkının ürettiği ürünlerini satabilmesi için yapılacak Satış yeri ile ilgili projenin hazırlandığını 1 – 2 ay içerisinde buranın yapılarak Muhtarlığa devredileceğini belirterek Muhtarlığında eksikliklerin giderilmesi için bir gelir kapısının açılacağını belirtti. Avanos Kaymakamlığı olarak Köylerimizin sorunlarını giderebilmek için var gücümüzle çalıştık Çalışmayada devam edeceğiz. Dedi. İkinci Ziyaret edilen Köy Aktepe Köyü oldu. Aktepe Köyü  ziyaretinde ise heyeti  Aktepe  Köyü Muhtarı  Halil DEMİTAŞ ve Köy sakinlerinden oluşan vatandaşlar karşıladı.Köy Muhtarı Halil DEMİRTAŞ ve Köy Sakinleri  Köylerinin sorunlarını kısa zamanda halledilmesinden dolayı Kaymakam Mustafa ELDİVAN’a Teşekkürlerini belirttiler. Kaymakam ELDİVAN ; Devlet olarak her ferdimizin daha rahat ve Müreffeh bir şekilde yaşam alanları oluşturmak bizim başlıca görevimiz  İmkanlarımız nispetinde köylerimize hizmet vermeye devam edeceğiz dedi.

Cavuşin Köyü Muhtarı Halil ÇOPUR  ve   Köy İleri Gelenleri Heyeti Çavuşin Küy Muhtarlığı  önünde karşılayarak sohbette bulundular. Çavuşin Köy Nuhtarı Halil ÇOPUR ve Köy ileri gelenleri Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN’a yapılan hizmetler için teşekkür ettiler. Çavuşin Köy Muhtarı Halil ÇOPUR Kaymakam ELDİVAN Onuruna heyete Öğle Yemeği İkramında bulundu. Kaymakam ELDİVAN Muhtar Halil ÇOPUR’a heyete gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek Köy gezisini tamamladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ