Avanos Eski belediye başkanı İsmet ince  Bağımsız aday Oldu

Avanos Eski belediye başkanı İsmet ince  Bağımsız aday Oldu

 2014 – 2019 yılları arasında Avanos belediye başkanlığı yapan İsmet ince 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bağımsız aday olarak Seçimlerinde Aday olduğunu Açıkladı

İSMET İNCE

26 Mart 1957 tarihinde Kozaklı’da doğdu. İlk ve ortaokulu Avanos’ta okudu. Yüksek öğrenimini ise, 1974-78 yılları arasında İstanbul Şişli Siyasal Bilimler Yüksek Okulunu tamamlayarak, işletmecilik bölümünden mezun oldu.

1979 yılında Ankara’da Türkiye Elektrik Kurumu Personel Dairesi Başkanlığı’nda kamu görevine başladı. Ankara’da, önce bir holdingte Mali İşler Sorumlusu, daha sonra da bir özel şirketler grubunda muhasebe müdürü olarak görev yaptı. 1989 yılında Avanos’a yerleşip turizm ve restaurant işletmeciliği üzerine iş yeri açtı. 25 yıldır aynı işi devam ettirmektedir.

Dünyanın muhtelif coğrafyalarında 80 civarında ülke gezerek, farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı buldu. Üç yabancı dil bilmekte. Hayati kariyerindeki deneyimlerini Avanos’a hizmet olarak aktarmak üzere, “Her şey sevmekle başlar” sloganıyla 2014 mahalli idareler seçimlerinde Avanos Belediye Başkanlığına aday oldu ve Cumhuriyet Halk Partisinden Avanos Belediye Başkanı olarak seçildi. 2014-2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yaptı.

İnce son olarak 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Avanos Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ