Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Üyeleri Kıbrıs’tan Döndü

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Üyeleri Kıbrıs’tan Döndü

TES KIBRIS

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Tarih ve Kültür Gezileri’nin bu yılki ikinci güzergahı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gezisi mutlu bir şekilde tamamlandı.

Kısa bir Antalya turunun ardından havayoluyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçen kırk sendika üyesi, hafta sonunda Girne, Lefke, Lefkoşa, Güzelyurt ve Gazimağusa’nın tarihi ve kültürel ören yerlerini gezerek, şehitliklerde dua etti.

Milli ve tarihi bilinci canlandırmak, Türk topraklarını tanımak ve öğrencilere tanıtmak adına her yıl ‘Tarih ve Kültür’ gezileri düzenlediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Bu yıl sendikamızın ikinci gezi rotası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde üyelerimiz ve misafirlerimizle birlikte her bölgeyi gezme ve tüm kültürlerin bıraktığı eserleri gezme fırsatı elde ederken, başta Kıbrıs Barış Harekatı’nın başladığı bölge, Barbarlık Müzesi ve Katliam Köyü olmak üzere bir çok acı olayın yaşandığı bölgede ise hep birlikte dua ederek tarihimizi ve tarihimizdeki kıymetli şahsiyetleri saygıyla yad etme imkanı bulduk. Gezimize katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ