Vali AKTAŞ Uçhisar kavşağında meydana gelen kazaların önüne geçilmesi için yerinde inceleme yaptı.

Vali AKTAŞ Uçhisar kavşağında meydana gelen kazaların önüne geçilmesi için yerinde inceleme yaptı.

SORUNLARA YERİNDE ÇÖZÜM ARAYIŞI

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Merkeze bağlı Uçhisar kavşağında meydana gelen kazaların önüne geçilmesi için yerinde inceleme yaptı.

Trafik kazalarının artmasıyla gündeme gelen Uçhisar kavşağında, kavşak düzenlemesinin ardından devam eden kazaların önüne geçilmesi amacıyla yeniden incelemeler yapıldı.

İncelemeye; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Karayolları Bölge Müdürü İbrahim Yaşar, Karayolları 67. Şube Şefi Fazıl Arıkan ve diğer ilgililer kavşakta inceleme yaptı.

İncelemenin ardından Vali Aktaş; “Uçhisar kavşağının ölüm kavşağı olarak adlandırılmasının doğru olmadığını ifade ederek, bazen karayollarında kara noktaların oluşabildiğini” söyledi.

Vali Aktaş, “Önemli olan buralarda tedbiri alıp, çözüme kavuşturmaktır. Biz de burada ilgililer ve uzmanlarla bir araya gelerek, kazaların önüne geçmek için nasıl tedbirler alacağımızı görüştük. Burada yapılabilecek çalışmaları değerlendirerek, ortaya çıkacak olan raporu hızlı bir şekilde uygulamaya geçeceğiz” dedi.

Vali Aktaş, sinyalizasyonların ve kontrol noktalarının artırılması, uzun vadede ise alt geçit yapılmasının düşünüldüğünü ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ