Avanos Belediyesinden Nesli Tükenen Hayvanlara Destek

Avanos Belediyesinden Nesli Tükenen Hayvanlara  Destek

avanos belediye

“Nesli Tükenen Hayvanlar Duvar Resimleri” projesine Avanos’ta destek.

Nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için başlatılan projeye Avanos Belediyesi’de destek verdi. Sokak resim sanatçısı; Avanos Cumhuriyet Meydanında bulunan bir binanın duvarına nesli tükenme tehlikesinde olan “Kızıl Amerika Gelinciği” resmi çizdi.

“No More Lies – Daha Fazla Yalan Yok” mahlasıyla, şehrin duvarlarına hayvan resimleri yapalan sanatçı proje kapsamında; konuyla ilgili olarak Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce ile görüşerek çalışma hakkında istişarede bulunduk. Avanos’un farklı yerlerinde resim yapmaya uygun yerleri belirledikten sonra, “Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar” konusu altındaki resmimi iki gün süren bir çalışma sonucunda duvara çizdim.” dedi.

Dünyada şuanda sayıları bin civarında olan ve hergeçen gün azalan Kızıl Amerika Gelinciği’nin resmi sanatçı tarafından çizildi.  Resim için seçtiğim duvarlarda insanların bakarak bu resim neden buraya çizilmiş. Acaba bu hayvanı neden resmetmişler sorusunu zihinlerde uyandırmak istiyorum. Bu hayvanların nesli önümüzdeki yıllarda tamamen tükenebilir. Bir bilinç ve erken uyarı sistemi oluşturmak istiyorum. En azından resimdeki hayvanın adını öğrenenler, bu hayvanın soyunun tükenmekte olduğunu öğrenerek bu sorunun bir tarafında insanın olduğunu fark edecek” dedi.

Sanatçının farklı çalışmalarına, farklı bir şehirdeki herhangi bir duvarda rastlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ